بازدید بهداشتی از حدود سه هزار مسجد سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ مسجد تحت پوشش این دانشگاه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر توسط بازرسان بهداشت بازید شدند.

دکتر سید مهدی طباطبایی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازید از مساجد سیستان و بلوچستان آموزش‌های لازم در خصوص استفاده از مهر، تسبیح و سجاده شخصی ارائه و گند زدایی محیط انجام شد.

وی افزود: بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در این مدت بیش‌از ۱۱ هزار مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی سیستان و بلوچستان را مورد بازید قرار داده و به فعالان این حوزه آموزش‌های خود مراقبتی و رعایت اصول بهداشتی و گندزایی محیط و سطوح را ارائه دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در تمامی این مراکز پوستر و پمفلت‌های آموزشی راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا توزیع و نصب شد.

وی گفت: کارشناسان بهداشت محیط این دانشگاه همچنین بصورت مستمر و روزانه از پایانه‌های مسافربری بازدید می‌کنند و آموزش‌های لازم را ارائه می‌کنند.

طباطبایی بیان کرد: شماره تلفنی  ۱۹۰ سامانه ارتباطات مردمی سلامت محیط و کار به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی شما هموطنان در خصوص انتقادات و شکایات بهداشتی است.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور 

افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =