ژاپنی‌ها میزبان فیلم‌های ایرانی شدند

تهران- ایرنا- شهر فوجیساوای ژاپن میزبان ۶ فیلم ایرانی در جشنواره‌ای دو روزه شد.

در نخستین جشنواره استانی فیلم ایران در ژاپن شش فیلم طعم شیرین خیال، حوض نقاشی، رخ دیوانه، خیلی دور خیلی نزدیک، بادیگارد و مستند شام آخر نمایش داده خواهد شد.

این جشنواره از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با همکاری شهرداری فوجیساوا، انجمن فرهنگی فوجیساوا در شهر فوجیساوای ژاپن برگزار می‌شود.

این برنامه روزهای شنبه و یکشنبه ۱۰ و ۱۱ اسفندماه در شهر فوجیساوای ژاپن برگزار خواهد شد و ۶ فیلم سینمایی زیرنویس شده از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به نمایش درخواهد آمد.

فیلم طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی با بازی شهاب حسینی، نازنین بیاتی، نادر فلاح، نازنین فراهانی، پریوش نظریه، مهدی بجستانی  ماجرای آشنایی شیرین و خانواده ‌اش با کسی را که قرار است به خواستگاری او بیاید روایت می‌کند.

فیلم حوض نقاشی به کارگردانی مازیار میری درباره مریم و رضا است که با آدم های دیگر فرق دارند، آن هم نه یک فرق ساده، بلکه بسیار بزرگ و آن ها باید تلاش کنند تا به دیگران ثابت کنند این تفاوت بزرگ را با معجزه عشق حل کرده اند.

فیلم سینمایی رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی با بازیگر بیژن امکانیان، صابر ابر، نازنین بیاتی، گوهر خیراندیش، طناز طباطبایی، ساعد سهیلی و امیر جدیدی داستان چند جوان است که در یک قرار اینترنتی با یکدیگر آشنا شده و به دنبال یک شوخی و شرط‌بندی در مسیری پیچیده و دلهره‌آور می‌افتند، مسیری که درک جدیدی از زندگی و اجتماع را برای هرکدامشان رقم می‌زند.

فیلم خیلی دور خیلی نزدیک به کارگردانی رضا میرکریمی، بادیگار ساخته ابراهیم حاتمی کیا نیز دیگر آثاری هستند که در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =