یک هزار و ۹۷۲ بطری الکل و دستکش احتکار شده در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۹۷۲ بطری الکل طبی و یک هزار جفت دستکش احتکار شده در شهر کرمانشاه با تلاش ماموران پلیس خبر داد.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران کلانتری ۲۲ بهمن پس از دریافت گزارشی در خصوص اینکه ۲ نفر با یک دستگاه پژو ۲۰۶ اقدام به حمل و توزیع خارج شبکه مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی می کنند، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: در همین راستا ماموران کلانتری موفق به شناسایی این افراد شده و پس از بازجویی های انجام شده موفق به شناسایی انبار احتکار مواد ضدعفونی کننده و وسایل بهداشتی واقع در شهرک فرهنگیان فاز یک شدند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی از انبار موردنظر که نمایندگان دستگاه قضایی، تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشتند، ۹۷۲ بطری الکل طبی و یک هزار جفت دستکش یکبار مصرف احتکار شده کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ارزش محموله های کشف شده احتکاری طبق نظر کارشناسان به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می رسد.

وی همچنین با اشاره به دستگیری چهار نفر در این رابطه، افزود: صاحب انبار برای جلوگیری از بازرسی ماموران پلیس، به آنها پیشنهاد رشوه ۲۰۰ میلیون ریالی را مطرح کرد اما همکاران پاکدست ما با رد این پیشنهاد به وظیفه قانونی خود عمل کردند.

سردار جاویدان در ادامه از معرفی افراد دستگیر شده به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور که به استان کرمانشاه نیز رسیده است، گفت: پلیس قاطعانه با افراد محتکر و یا آنهایی که اقدام به تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده تقلبی می زنند قاطعانه برخورد می کند.

وی گفت: در این مقطع زمان که همه باید متحد و همصدا برای مقابله با این بیماری بجنگیم متاسفانه عده ای هستند که تنها به منافع شخصی خود فکر کرده و دست به اقدامات نابجایی می زنند اما این افراد بدانند از اقتدار پلیس در امان نخواهند ماند.

سردار جاویدان در پایان و با تاکید بر اینکه برخورد پلیس و دستگاه قضایی با چنین افراد سودجویی مقتدرانه برخورد می کنند از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از احتکار یا توزیع لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده های تقلبی موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.