۲ مرکز معاینه‌فنی خودروهای سنگین در کرمانشاه راه‌اندازی شد

​کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و  نقل جاده‌ای کرمانشاه از احداث ۲ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در استان خبر داد.

«فریبرز کرمی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: در مجموع پنج مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه یک مرکز معاینه دیگر با پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۷۰ درصد در حال احداث است، گفت: فرآیند احداث مرکز دیگری نیز شروع شده تا سلامت فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در استان تضمین شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه افزود: به منظور  ایمنی ناوگان حمل و نقل قبل از بارگیری مدیران فنی در شرکت های حمل و نقل کنترل های لازم از جمله صدور بارنامه و صورت وضعیت، سلامت خودرو، تکمیل مدارک راننده و زمان حرکت، نوع، ثقل و مهار بار می باشد.

کرمی خاطرنشان کرد: علاوه بر مراکز معاینه فنی پیش از حرکت، کلیه تجهیزات و امکانات خودروها برای اطمینان از سلامت خودرو توسط مدیران فنی شرکت ها بررسی می‌شود.

وی از فعالیت حدود سه هزار و ۲۰۰ راننده در حوزه حمل و نقل مسافری در استان کرمانشاه هم خبر داد و اظهار داشت: حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۸۵۱ دستگاه مینی‌بوس و ۸۱۸ دستگاه خودرو سواری کرایه، جابجایی مسافران را در استان بر عهده دارند.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه، اکنون میانگین سن ناوگان اتوبوسی استان هشت سال، ناوگان مینی‌بوس ۲۸.۵ سال و ناوگان سواری کرایه ۱۰.۵ سال است.​

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها