بهره‌گیری از سمن‌ها در اطلاع‌رسانی و پیشگیری از کرونا در مناطق پرخطر

تهران - ایرنا - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر نقش سازمان های مردم نهاد(سمن ها) در فرهنگ‌سازی گفت: این سازمان از ظرفیت سمن‌ها برای اطلاع‌رسانی و کاهش شیوع ویروس کرونا در مناطق پرخطر استفاده می‌کند.

محمد نصیری روز شنبه در نخستین جلسه هم اندیشی و هماهنگی با سمن‌های همکارها با هلال‌احمر به منظور بررسی وضعیت شیوع ویروس کرونا و پیش‌بینی اقدامات لازم در استان تهران، گفت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نزدیک ترین گروه‌های اجتماعی به مردم می‌توانند در آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی بهداشتی و پزشکی نقش‌آقرینی کنند.

وی با بیان اینکه نباید ذهن جامعه را مشوش کرد، افزود: حضور و اطلاع رسانی به موقع و به‌هنگام  نیروهای داوطلب آموزش دیده به ویژه در مناطق پرخطر می‌تواند از شیوع و کاهش مخاطرات ناشی از ویروس کرونا کمک کند. به علاوه می‌توان با استفاده از ظرفیت تولیدی سمن‌ها، تجهیزات مورد نیاز پیشگیری مانند ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده را در کمترین زمان تهیه کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر افزود:  برای بیان اهمیت موضوع و استفاده از ظرفیت تشکل‌ها ضروری است تا مربیانی از معاونت آموزش و پژوهش هلال‌احمر  با ارائه آموزش‌های حضوری و مجازی  نسبت به اطلاع‌رسانی و آموزش داوطلبان مشارکت‌کننده در این طرح بزرگ ملی اقدام کند.

نصیری اظهار امیدواری کرد: با آموزش‌های لازم و مداخله به‌هنگام، از ابتلا و شیوع این بیماری به ویژه در میان گروهای پرخطر همچون کودکان کار پیشگیری کرد.

ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به نیازمندان و آسیب پذیرترین افراد جامعه با استفاده از منابع و کمک های داوطلبانه خیرین و داوطلبان از جمله وظایف سازمان داوطلبان است.

خدمات داوطلبانه افتخاری است و برای خدمت داوطلبانه وجهی دریافت نمی شود، جنبه بشردوستانه، خیرخواهانه و عام المنفعه دارد و در ارائه خدمت داوطلبانه بین افراد تبعیض قائل نمی شود، این خدمات داوطلبانه فاقد هرگونه تمایلات منفعت طلبانه است و در آن اهداف خاص سیاسی، اقتصادی و نظایر آن دنبال نمی شود، شرایط و زمان انجام خدمات داوطلبانه، طبق موقعیت و شرایط مختلف مانند زمان جنگ، صلح، بلایای طبیعی و نظایر آن تفاوت می کند، این فعالیت ها در اوقات فراغت داوطلب و به صورت غیررسمی انجام می شود.

به گزارش ایرنا،  آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا روز گذشته (جمعه) ۳۸۸ نفر است که ۷۳ نفر ظرف روزهای گذشته بهبود یافته و ۳۴ نفر فوت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =