۳۰ قلیان‌سرا در بوکان اخطار دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس اتاق اصناف بوکان گفت: برای ۳۰ واحد قلیان‌سرا در این شهرستان به دلیل بازکردن واحدهای صنفی خود اخطاریه دریافت کردند و ۲ واحد نیز پلمب شدند.

سعدون احمدپوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۱۷ قلیان‌سرا در بوکان فعالیت دارند، اظهار داشت: ۸۷ قلیانسرای این شهرستان به صورت خودجوش برای پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس مغازهای خود را از هفته گذشته تعطیل کردند.

وی بیان کرد: قلیان‌سراهای که در سطح شهر به اخطارهای بهداشتی توجه نمی‌کنند و همچنان به باز بودن واحدهای صنفی خود اسرار داشته باشند با همکاری شبکه بهداشت و درمان، اماکن عمومی و اتاق اصناف پلمب خواهند شد تا مبادا شهروندان گرفتار بیماری کرونا شوند.

احمدپوری با اشاره به اینکه یک اکیپ سه نفره، گشت‌های شبانه و روزانه در سطح شهر انجام خواهند داد، اضافه کرد: برای چهار واحد «گیم‌نت» نیز که اقدام به بازکردن واحدهای خود کرده بودند اخطار صادر شده که در صورت عدم توجه به اخطارهای بهداشتی واحدهای آنان نیز پلمب خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از انتشار این بیماری در کشور، شورای سلامت شهرستان در روزهای اخیر اقدامات پیشگیرانه مختلفی را با همکاری سایر دستگاه‌ها برای مقابله و پیشگیری اجرا کرده است.

رییس اتاق اصناف بوکان برهمکاری بیش از پیش مردم بر رعایت نکات بهداشتی تاکید و بیان کرد: بازرسان شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و پلیس اماکن عمومی به صورت شبانه روز برای کاهش آسیب‌های این ویروس اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهند.

کرونا">ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.  

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا ۲ هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha