۲۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان افضلی‌پور کرمان بستری هستند

کرمان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۲۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بخش عفونی بیمارستان افضلی‌پور کرمان بستری هستند که علائم بالینی تعدادی از این افراد ظن بالایی به بیماری کرونا دارد.

سید وحید احمدی طباطبایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنوز آمار مبتلایان به کرونا را از طریق انجام آزمایش نمونه ها نداریم اما علائم بالینی برخی بیماران بستری ظن بالایی نسبت به ابتلا به کرونا">ویروس کرونا  دارند لذا نمی توان گفت این ویروس در کرمان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه آزمایشات مربوط به کرونا در دو مرحله انجام می شود تصریح کرد: با راه اندازی آزمایشگاه تست نمونه های کرونا در کرمان از امروز بخش نخست این آزمایش ها در این استان انجام می شود.

وی همچنین به رابطه مستقیم مصرف دخانیت و پایین آمدن عملکرد ریه در مقابله با کرونا">ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: استعمال دخانیات بر روی ریه تاثیر منفی می گذارد و عملکرد ریه را پایین می آورد.

سفرهای راهیان نور لغو شده است 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه سفرهای راهیان نور در سراسر کشور لغو شده است گفت: برخی کاروان های زیارتی از استان هایی مانند قم، گیلان و تهران با اتوبوس می خواهند برای زیارت مزار حاج قاسم به کرمان سفر کنند که باید از این اقدام آنها جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: یک مورد اتوبوس که اخیرا برای زیارت مزار حاج قاسم به کرمان آمده بود با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، استانداری و نیروی انتظامی بعد از زیارت و بدون توقف دیگر در استان به طرف مشهد برگشت داده شد.

طباطبایی بر رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد و گفت: در بسیاری از موارد علائم خفیف است و فرد بدون آنکه بداند انتقال دهنده ویروس است در جامعه حضور پیدا می کند.

وی از افراد خواست در صورت بروز علائم سرماخوردگی در منزل بمانند و با دیگران ارتباط برقرار نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: به دلیل آنکه گزارشات مثبتی از مبتلایان به کرونا">ویروس کرونا  در اطراف استان کرمان گزارش شده است، قطعا کرونا">ویروس کرونا در این استان در حال گردش است و ممکن است هفته پیش رو ، شاهد موارد مثبتی در سطح استان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هفته سختی را در پیش خواهیم داشت افزود: با توجه به تعطیلی سه روزه مدارس و یک هفته ای دانشگاه های استان، انتظار داریم مردم از حضور در مکان های پرازدحام و غیرضروری خودداری کرده و حتی المقدور حضور خود را در مراکز عمومی محدود کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =