واحدهای بوم‌گردی و اقامتگاه‌های خلخال از پذیرش مسافر منع شدند

اردبیل - ایرنا- سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا پذیرش مسافر و گردشگر در اقامتگاه‌ها از جمله واحدهای بوم‌گردی ممنوع است.

عادل خلیلی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: مهمان‌پذیرها، خانه‌های مسافری ، واحدهای بوم‌گردی روستایی و هتل‌ها می‌بایست از پذیرش مسافران خودداری کنند.

وی بیان‌کرد: این محدودیت در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده و از گردشگران و مسافران شهرهای مختلف کشور درخواست می‌شود که به این شهرستان سفر نکنند.

علی نباتی دادستان عمومی و انقلاب  خلخال هم گفت:  صاحبتان واحدهای مسکونی خالی و دلالان به خاطر سود اندک چند روزه از اجاره دادن هر واحدی به گردشگران و میهمانان پرهیز کنند.

نباتی گفت:  تردد مردم از خلخال به استان گیلان و سایر شهرهای همسایه  و برعکس، طبق مصوبه شورای تأمین نظارت شده و  علاوه بر راه اندازی پایگاه های قرنطینه جاده‌ای، اقدامات لازم در خصوص کاهش بار ترافیکی در جاده‌های شهرستان انجام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال اظهار کرد: اگر مردم مجبور به مسافرت هستند حتما با رعایت موارد بهداشتی سفر خود را انجام دهند و در صورت اجباری نبودن سفر، مسافرت خود را به تاریخ دیگری موکول کنند تا سلامتی خود و دیگران را به خطر نیندازند.

شهرستان خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان‌های گیلان ، زنجان و آذربایجان‌شرقی قرار دارد. بیشترین مراودات این شهرستان با استان گیلان صورت می‌گیرد.

خلخال بواسطه طبیعت بکر و زیبا و بناهای تاریخی از مناطق گردشگری استان اردبیل بشمار می‌رود. بیشترین واحدهای بوم گردی استان اردبیل در روستاهای این شهرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =