طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ۲۲ روستای فاروج تهیه شد

بجنورد- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار فاروج گفت: طرح توسعه اشتغالزایی که برای ۲۲ روستای سه دهستان این شهرستان تدوین شده، براساس تکلیف برنامه ششم توسعه است.

رضا قاسم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ هزار و ۵۴ خانوار معادل ۱۴.۳۶درصد جمعیت روستایی شهرستان مشمول این طرح هستند.

وی دهستان های مشمول این طرح را، تیتکانلو، حصار و شاه جهان عنوان کرد و افزود: برای هفت روستا در دهستان حصار، هشت روستا در دهستان شاه جهان و هفت روستا در دهستان تیتکانلو به تفکیک طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تهیه شده است.

قاسم زاده شناخت علمی و تحلیلی راهبردی مزیت ها، توانمندی ها و تنگناهای اساسی توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای هدف، بستر سازی  برای رفع تنگناها و بهره‌گیری  از توانمندی ها برای توسعه اقتصادی و اشتغالزایی، یکپارچه  سازی و هدفمند کردن  تعیین اولویت های سرمایه گذاری اقتصادی اشتغال زا، تقویت و نهادینه سازی مشارکت بخش های عمومی، خصوصی، تعاونی و مردمی را از اهداف این طرح برشمرد.

 وی گفت: ۱۴۷ ایده و طرح برای این روستاها در سه حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات و گردشگری به تناسب ظرفیت های سه دهستان تهیه شده است.

قاسم زاده افزود: بطور متوسط برای هر روستا ۵۳ طرح و شغل تعریف شده است

قرار است در برنامه ششم توسعه برای تعداد ۲۵ هزار روستای هدف و در دهستانهای اولویت دار استانهای کشور برنامه عنوان شده  تهیه، تصویب و اجرا شود.

۷۰ درصد از جمعیت ۵۰ هزار نفری فاروج در نواحی روستاها سکونت دارند. مرکز این شهرستان در ۹۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha