امشب پایان فصل نخست «اعجوبه‌ها» از شبکه سه

تهران- ایرنا- آخرین قسمت از فصل اول برنامه تلویزیونی «اعجوبه ها» شنبه دهم اسفندماه بعد از خبر ساعت ۲۲  از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

سروش گل محمدی، تهیه‌کننده برنامه اعجوبه ها با اعلام این خبر، افزود: برنامه تلویزیونی اعجوبه ها برای ۱۰۰ قسمت در چهار فصل طراحی شده است. ۲۶ قسمت از این برنامه در قالب فصل اول امشب به پایان می رسد و به زودی فصل دوم را با ساختاری جدید و روبه جلو به مخاطبان عزیز تقدیم خواهیم کرد.

وی درباره برنامه امشب نیز گفت: در آخرین قسمت این برنامه، همه بچه هایی که در طول فصل اول در برنامه شرکت کرده اند در استودیو حاضر خواهند شد. با هرکدام از آنها گفتگوهای جذابی خواهیم داشت. برخی از این بچه ها آرزوهایی داشتند که در این قسمت شاهد برآورده شدن آرزوهایشان خواهیم بود.

تهیه‌کننده برنامه اعجوبه ها با تأکید بر این که از همان ابتدای طراحی و تولید برنامه این برنامه را به عنوان یک مسابقه تلویزیونی در نظر نگرفته بودیم، افزود: وقتی از مسابقه تلویزیونی حرف می زنیم یعنی یک سری شرکت کننده داریم که با هم رقابت می کنند و به اصطلاح می خواهند از هم سبقت بگیرند. در حالی که اعجوبه ها این گونه نیست؛ در هر قسمت چند کودک را داریم که از خودشان، توانایی ها و آرزوهایشان می گویند. با شور و خوشحالی به برنامه می آیند و خوشحال تر بر می گردند. 

گل‌محمدی یادآور شد: از سوی دیگر در اعجوبه‌ها ادعای استعدادیابی و معرفی استعدادهای عجیب و غریب را هم نداریم. ما صرفاً یکسری از توانایی‌های کودکانی را که در بازه سنی ۳ تا ۱۳ سال قرار دارند به نمایش می‌گذاریم. برنامه تلویزیونی اعجوبه ها در قالب «رئالیتی تاک شو» تعریف می‌شود. یعنی برنامه گفتگو محوری که بر پایه واقعیات پیش می‌رود. گفتگوهای مجری و مهمان برنامه بر اساس اتفاق های واقعی و رخدادهای صحنه است و این به جذابیت کار می افزاید.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا برای اجرا سراغ مجریان نام‌آشنای برنامه های ویژه خردسالان و کودکان نرفتید؟ گفت: اعجوبه‌ها با توجه به ماهیت و مخاطبانش که علاوه بر کودکان، طیف بزرگسال را هم در بر می‌گرفت نیاز به یک مجری داشت که در مواجهه با بچه‌ها ترکیبی از جدیت و طنز را به صورت همزمان داشته باشد. از سوی دیگر نمی خواستیم با یک مجری برنامه‌های کودک برای مخاطبان پیش زمینه ذهنی درست کنیم. 

فردی را می‌خواستیم که هم شرکت‌کنندگان را به عنوان یک مهمان جدی در نظر می گرفت و هم دارای توانایی بداهه گوی و طنازی بود. تمایل داشتیم با کسی کار کنیم که قبلاً تجربه کار طنز را داشت و می توانست موقعیت هایی را که ما میخواستیم خلق کند و به  اتفاقات روی صحنه رنگ و بوی شاد بدهد. برای همین سراغ مهران غفوریان رفتیم که کارش از اول در عرصه طنز بوده و آن نمک و شیرین خاصی که مدنظر ما بود را در خود داشت.

وی ادامه داد: ما از ابتدای طراحی برنامه و در مراحل پیش تولید و ضبط، به صورت مستمر با روان‌شناسان کودک و کارشناسان تربیتی در ارتباط بودیم و از راهنمایی های آنان بهره می بردیم. چندین کارشناس و روان‌شناس و ناظر محتوایی داشتیم که به ما کمک می‌کردند تا از مسیر و هدفمان دور نشویم. وقتی محور یک برنامه تلویزیونی کودکان هستند ملاحظاتی داریم که حتماً و حتماً باید در کار رعایت شود و این عزیزان به همین منظور در کنار ما بودند. 

تهیه‌کننده اعجوبه‌ها درباره چگونگی انتشار فراخوان برای فصل دوم برنامه هم گفت: چگونگی حضور متقاضیان در فصل دوم اعجوبه‌ها را در برنامه امشب اعلام خواهیم کرد. برنامه‌ریزی ما بر این اساس است که به زودی ضبط فصل دوم را آغاز کنیم و این آمادگی را داریم که قبل از تعطیلات نوروز کار را شروع کنیم؛ البته با توجه به شرایطی که الان در کشور حاکم است و بحث انتشار کرونا">ویروس کرونا باید در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =