«کرونا» روند فروش اصناف را کاهشی کرد

تهران - ایرنا - رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در روزهای اخیر روند کاهشی فروش در تمام بخش‌های اصناف به خصوص مواد غذایی مشهود بوده است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم این روند در روزهای پیش رو نیز ادامه داشته باشد.

«قاسم نوده فراهانی» امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره نحوه توزیع اقلام توسط واحدهای صنفی گفت: برای ایام پایانی سال فروش فوق‌العاده در واحدهای صنفی، میادین میوه تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برقرار است.

وی تصریح کرد: مقرر شده روسای اتحادیه‌ها بخشی از سود خود را به مردم تخفیف دهند که البته میزان تخفیف باتوجه به نوع کالا متفاوت است.

رییس اتاق اصناف تهران در پاسخ به این سوال که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال کاهش حضور فیزیکی مردم برای تهیه مایحتاج، آیا تدبیری برای ارسال کالاها اندیشیده نشده افزود: مردم می‌توانند خرید خود را با پیک دریافت کنند که در آن صورت هزینه تمام شده کالا افزایش می‌یابد؛ گویی تخفیفی که روی اجناس لحاظ می‌شود را باید پول پیک دهند.

وی تصریح کرد: از این نظر که اصناف قراردادی با پیک منعقد کرده و کالا را برای مشتری ارسال کند، برنامه‌ای نداریم.وی خاطرنشان کرد: قطعا این اتفاق باعث خسارت به اصناف می شود اما ویروس کرونا تحت کنترل هیچ کسی نیست و همه باید دست به دست هم دهند تا این مشکل برطرف شود.

به گفته رییس اتاق اصناف تهران ، به تمام بخش‌های اصناف بخشنامه برای رعایت صد درصدی بهداشت ابلاغ شده تا مردم در صورت مراجعه به این واحدها در معرض آسیب نباشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha