استاندار همدان: جلسات بیش از ۳۰ نفر لغو شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: جلسات اداری و تجمع‌های بالای ۳۰ نفر به هیچ عنوان نباید تشکیل یا تنها در صورت تایید و اجازه علوم پزشکی تشکیل شود.

سید سعید شاهرخی عصر شنبه در جلسه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: ستاد ملی پیشگیری، کنترل و هماهنگی در زمینه مبارزه با کرونا با دستور رییس جمهوری و با محوریت وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی تشکیل و برای تمامی موضوعات مربوط به این ویروس در این جلسه برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به بروز ناهماهنگی هایی در تصمیم گیری که اثر بخشی فعالیت ها را به حداقل رسانده یا منفی کرده بود، ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا در استان نیز تشکیل شد.

استاندار همدان تاکید کرد: تصمیم های اتخاذ شده در این ستاد قطعی و لازم الاجرا است بنابراین تقاضا دارم اعضای ستاد استانی پیشگیری، هماهنگی و مقابله با کرونا همه تلاش خود را به پیشگیری و مقابله با این ویروس معطوف کنند.

شاهرخی ادامه داد: با توجه به اهمیت مقابله با ویروس کرونا باید هر ۲۴ تا ۴۸ ساعت جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا تشکیل شده و اعضای این استاد برنامه های صورت گرفته و موانع و راهکارها را ارائه دهند.

قدردانی استاندار از مردم همدان

بالاترین مقام اجرایی استان همدان گفت: مردم همدان نشان دادند همواره مردمانی با درک و شعور بالا و دارای فهم و درک صحیح از موضوعات بوده و همراه و همگام با مسوولان هستند که در این ارتباط صمیمانه از اهالی این استان تشکر دارم.

شاهرخی اضافه کرد: همکاری مردم با دانشگاه علوم پزشکی و ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا در راستای رعایت نکات بهداشتی تا ریشه کردن این ویروس، بسیار حائز اهمیت است.

وی از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خواست تا کمیته اطلاع رسانی هر روز تشکیل و شایعات بررسی شود؛ همچنین از عناصر فعال در فضای مجازی برای پیشبرد اهداف کمیته اطلاع رسانی در این نشست دعوت به عمل آید.

استاندار همدان اظهار داشت: صدا و سیمای استان نیز از افراد و پزشکان متخصص در برنامه تلویزیونی دعوت کند تا آنها از منظر علمی و پزشکی به بیان نکات و هشدارهای پیشگیرانه بپردازند.

شاهرخی گفت: ستاد ملی پیشگیری از کرونا درباره تعطیلی و آغاز به کار دانشگاه ها و مدارس تصمیم گیری می کند و در این باره اختیاری به استان ها داده نشده است بنابراین نباید در این زمینه سلیقه ای و شخصی عمل کرد.

وی تاکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان نباید اجازه دایر شدن کلاس خصوصی را بدهد چراکه با توجه به تعطیلی مدارس به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، دایر شدن کلاس های خصوصی توجیهی ندارد.

تیم کنترل جاده‌ای دایر شود

استاندار همدان بیان کرد: هر چند نمی توان منع تردد به استان را ایجاد کرد اما می توان با همکاری علوم پزشکی، هلال احمر و پشتیبانی نیروی انتظامی و با راه اندازی تیم کنترل جاده ای، وضعیت مسافران ورودی به استان را بررسی کرد و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا آنها را زیر نظر قرار داد.

شاهرخی ادامه داد: بازرسان نیز باید نسبت به رصد فروشگاه ها و جلوگیری از استفاده از چرخ و سبد برای خرید اقدام کنند و تا اطلاع ثانوی نباید اجازه استفاده شهروندان از چرخ و سبد در فروشگاه ها را داد.

وی اظهار داشت: سرو صبحانه، نهار و شام در ادارات ممنوع است و بوفه و آشپزخانه ها باید تعطیل شوند و در صورت ضرورت کارکنان از منزل غذای مورد نیاز را تامین کنند.

استاندار همدان بیان کرد: فعالیت سالن های ورزشی عمومی و خصوصی، استخرها، کلوپ های کامپیوتری و قلیان سراها همچنان ممنوع است و در صورت بروز تخلف دستگاه های مسوول برخورد کنند.

شاهرخی با باین اینکه پایانه های مسافربری نیز باید به نحوه ضد عفونی ترمینال ها نظارت کنند، تاکید کرد: برای حفظ سلامت شهروندان با کسی مماشات نداریم.

وی  افزود: تیم بازرسی با مسوولیت جانشین سپاه استان همدان وضعیت اجرای مصوبات توسط دستگاه ها را رصد کرده و بدون تعارف و اغماض آنها را گزارش کند.

شاهرخی ادامه داد: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز باید روزانه نشست هایی با حضور تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده و وضعیت بازار را از نظر مواد شوینده، ماسک و دیگر ملزومات مورد نیاز برای کنترل ویروس کرونا با دقت بررسی کند.

استاندار همدان بیان کرد: باید به شکلی فوق العاده و عزتمندانه از کادر درمانی تشکر شود چراکه شمار زیادی از این افراد بیش از ۱۰ روز در قرنطینه بوده و به دور از خانواده به بیماران خدمت رسانی می کنند.

شاهرخی بیان کرد: به زودی و به هنگام برگزاری جشن پیروزی بر کرونا از کادر درمان استان که هم اینک زیر بمباران میکروب خدمت رسانی می کنند، به شکلی شایسته قدردانی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =