خط تلفن ۳۸۳۹ در استان مرکزی برای پاسخ به سووالات مربوط به کرونا راه اندازی شد

اراک - ایرنا - مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: خط تلفن ۳۸۳۹ در این استان برای پاسخ به سوالات مربوط به کرونا با هدف جلوگیری از تردد مردم به مراکز درمانی راه اندازی شد.

«یاسر قربانی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم استان مرکزی می‌توانند سووالات خود را از هشت صبح تا ۲۰ با هشت پزشک عمومی از طریق این شماره تلفن مطرح کنند.

وی اظهار داشت: پزشکان با شنیدن علایم بیماری آنان را به نزدیکترین مرکز تخصصی راهنمایی می‌کنند و یا اطمینان می‌دهند که علایم نیازی به مراجعه به مرکز درمانی ندارد.

رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مردم تمام شهرهای استان می توانند با گرفتن این شماره تلفن مشکلات و علایم بیماری خود را به پزشکان اعلام و از تردد غیرضروری به خارج خانه خودداری کنند.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =