۱۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83694907
۰ نفر

برچسب‌ها

پست‌های قرنطینه جاده‌ای در خلخال ایجاد شد

اردبیل _ایرنا_رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: با هدف پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به این منطقه پست‌های قرنطینه جاده‌ای در این شهرستان راه‌اندازی شد.

دکتر ابوالفضل باقری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اخذ مجوز از مدیریت بحران شهرستان خلخال و با هدف کنترل و پیشگیری شیوع  ویروس کرونا به منطقه، پست‌های قرنطینه جاده‌ای در جاده‌های منتهی به این شهرستان از سوی دانشکده علوم پزشکی راه‌اندازی شد.

وی بیان‌کرد: بیشترین تردد و ورود مسافران از سمت استان گیلان به این شهرستان و جاده خلخال - اسالم بوده که اولین پست قرنطینه با همکاری جمعیت هلال احمر، دانشکده علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی سپاه شهرستان و بهداری ناجا در این مسیر مستقر  شده و در مسیرهای دیگر منتهی به این شهرستان  نیز اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قدرت بیماری کرونا ضعیف‌تر از آنفلوآنزا ولی سرعت انتقال و سرایت آن چند برابر سرعت آنفلوآنزا  است، گفت: به شهروندان و روستاییان توصیه می‌شود که در خانه‌های خود مانده و از حضور در مراکز درمانی و مراکز شلوغ و پرترافیک پرهیز نمایند.

 وی از اجرای دستورالعمل شورای مدیریت بحران خلخال در اجرای طرح ضدعفونی اماکن عمومی، ادارات، مراکز خدمات‌رسانی شهری و روستایی ، مدارس و مهدهای کودک، سالن‌های ورزشی خبر داد و گفت: با دستور شورای تامین شهرستان قلیان‌سراها، رستوران‌ها و مراکز غذاپزی کنترل می‌شود.

دکتر باقری گفت: از امروز با پیگیری‌های انجام شده کمبود مواد ضدعفونی و تهیه ماسک برای داروخانه‌های شهرستان خلخال مرتفع و مردم با قیمت مصوب می‌توانند برای خرید اقلام بهداشتی اقدام نمایند.

وی افزود: پنج داروخانه شهرستان و ۲ داروخانه شبانه‌روزی آماده خدمات‌دهی دارویی در مرکز شهرستان بوده و با توجه به نیاز مردم شهرستان به اقلام دارویی و بهداشتی اعتبارات لازم از سوی فرماندار شهرستان خلخال تامین شده است.

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال با قدردانی از تیم‌های پزشکی، پرستاری، کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال گفت: بخش CCU بیمارستان امام (ره) خلخال به‌صورت

آماده‌باش در اختیار ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان است.

باقری با توصیه به مردم برای داشتن صبر وحوصله برای گذر از بحران کرونا گفت: مردم برای کاهش بار روانی موضوع کرونا به شایعات فضای مجازی توجه نداشته و اخبار صحیح را فقط از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی دریافت نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =