غنی: صلح با طالبان مشروط است

کابل - ایرنا - «محمد اشرف غنی» رییس‌جمهوری افغانستان در آستانه امضای توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان اعلام کرد که این توافقنامه مشروط است و اگر طالبان از جنگ دست نکشند، رفتار آمریکا با آنها نیز تغییر خواهد کرد.

«محمداشرف غنی» جمعه شب در ویدئو کنفرانسی با استانداران افغانستان گفت که امضای توافق‌نامه آمریکا با طالبان مشروط است و از هر مرحله به مرحله دیگری که با طالبان می رویم، شرط داریم.

رییس‌جمهوری افغانستان گفت که روابط ما با جهان بسیار مهم است و تمام پیمان ها و قراردادهای این کشور با جامعه جهانی به آمریکا و سازمان ناتو، پابرجاست.

وی افزود: سیاست خارجی افغانستان روشن است، این کشور دوست و دشمن دایمی ندارد تنها منافع افغانستان دایمی است.

اشرف غنی گفت: با توجه به تغییراتی که در منطقه آمده است، ما به هیچ کسی اجازه نمی دهیم که کشور ما را عمق راهبردی خود قرار دهد.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که امروز افغانستان، کشور پنج سال گذشته نیست، امروز ۹۴ در صد عملیات ها علیه تروریست ها نیروهای افغان رهبری می کنند.

وی گفت که در نشست اخیر وزرای دفاع سازمان ناتو، تاکید شد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هیچگاه فراموش نمیشود و مورد حمایت کامل آنان قرار خواهد داشت.

اشرف غنی گفت که دولت افغانستان با داعش و سایر گروه های تروریستی هیچ گونه آتش بس نخواهد داشت و طالبان باید خود را از آنان جدا سازند .

این اظهارات در حالی مطرح شده است که قرار است امروز توافق‌نامه صلح آمریکا و طالبان با حضور شماری از مقامات کشورهای منطقه و جهان در دوحه امضا شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =