تدابیر ویژه برای جلوگیری از ابتلای کودکان کار به کرونا در شیروان

بجنورد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: تدابیر ویژه برای جلوگیری از ابتلای کودکان کار به کرونا در این شهرستان گرفته شده است و تمامی زباله‌گردها هم جمع‌آوری شده‌اند.

دکتر علی آرمیده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای جلوگیری و پیشگیری لازم در برابر ویروس کرونا، همچنین گرم‌خانه نیازمندان این شهر روزانه ضدعفونی و اقدامات بهداشتی در آن انجام می‌شود.

وی گفت: آمد و شد به خانه سالمندان و دیگر مراکز نگهداری افراد زیرپوشش اداره بهزیستی شیروان به حداقل رسیده است هرچند که این مکان ها روزانه ضد عفونی می شوند.

آرمیده با اشاره به اینکه در خانه سالمندان با توجه به سن بالای افراد که قادر نیستند مرتب دست های خود را شست و شو دهند افزود: قبل از غذاخوردن، پرسنل دست افراد سالمند را شست و شو می دهند.

سرپرست اداره بهزیستی شیروان هم گفت: کودکان کار خیابانی با رعایت مسائل بهداشتی در این شهرستان جمع آوری و کودکان بی سرپرست هم با توجه به شرایط آنان در مراکز کودکان بی سرپرست این شهرستان نگهداری می شوند.

علی اکبر آرام اظهار داشت:  در نشست های متعدد با مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر شیروان، تدابیر لازم بهداشتی علیه کرونا برای اقشار مختلف نیازمند از جمله کودکان کار و زباله گردها  صورت گرفته و این اقشار ساماندهی شده اند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 هم اکنون در مرکز نگهداری کم توان ذهنی مهر ۶۵ نفر از افراد زیر ۱۴ و بالای ۱۴ سال، مرکز بیماران اعصاب و روان ۶۰ نفر آقا بالای ۱۴ سال  و مرکز توانبخشی سالمندان شیروان ۵۰ نفر خانم نگهداری می شوند.

مسوولان تاکنون آماری از شمار کودکان بی سرپرست و کودکان کار ارائه نکرده اند اما مرکز نگهداری کودکان بی پرست و بدسرپرست با ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبری هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

این مرکز در زیر بنا ۱۲۰۰ متر مربع در ۲ طبقه ساخته شده که در مجموع کل ظرفیت آن ۶۰ نفر است.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =