ساخت کیت تشخیص کووید ۱۹ در لرستان

خرم آباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کیت تشخیص کووید ۱۹ در استان ساخته شده و اکنون مراحل دریافت مجوز را طی می کند.

محمد رضا نیکبخت روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: کیت تشخیص کرونا توسط شرکت میکروب آزما پارس در لرستان ساخته شده  که پس از اطلاع از موضوع نیز شرکت مذکور را به دانشگاه علوم پزشکی اراک معرفی کردیم و یک نمونه بالینی نیز در اختیار آنها گذاشته شد.

وی با بیان اینکه آزمایش انجام شده توسط این کیت تشخیصی  موفق بوده اظهار داشت: این کیت در حال سپری کردن مراحل دریافت مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی ادامه داد: در صورت تایید انستیتو پاستور تهران، امکانات لازم برای تولید و استفاده از این کیت‌های تشخیصی در اختیار عوامل این شرکت قرار می گیرد.

نیکبخت گفت: پیش بینی می‌شود تا دو یا سه هفته دیگر از کیت‌های تشخیصی تولید کشور برای آزمایش‌های مربوط به بیماران استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌های پیشگیری از این بیماری دقیق اما آسان است گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌ها شستن دست‌ها با آب و صابون است، و افراد خانواده سعی کنند بیشتر درمنزل بمانند از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند چرا که بهترین مکان برای افراد در این شرایط خانه است.

اکنون سه نفر در استان مبتلا به بیماری کرونا هستند و ۶۵ نفر مشکوک به این بیماری در استان بستری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =