کمبود مواد ضدعفونی کننده در پایتخت

تهران- ایرنا- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره ضرورت ضدعفونی کردن خیابان‌های پایتخت برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد: متخصصین اثرات این کار را اندک اعلام کردند و همچنین بدلیل کمبود مواد ضدعفونی این کار امکان پذیر نیست.

«رضا کرمی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بدلیل حجم زیاد مواد ضدعفونی امکان ضدعفونی کردن خیابان های پایتخت فعلا وجود ندارد و در حال حاضر نیز با کمبود مواد ضدعفونی کننده مواجه هستیم.

وی افزود: در خصوص ضدعفونی اتوبوس و مترو با کمبود مواد مواجه هستیم و از شهروندان می خواهیم حتی المقدور از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند و در صورت استفاده از این وسایل از تماس با سطوح و تردد در مکان های شلوغ خودداری کنند.

شرایط بحرانی است

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در پایتخت نیز گفت: هم اکنون این شرایط را بحرانی ارزیابی می کنیم و بر اساس پیش بینی ها ممکن است تا یکی دو هفته آینده با توجه به تمامی تلاشها گسترش ویروس بیشتر هم بشود ولی بر اساس نظر پزشکان متخصص و مسئولین تنها با انجام  آموزشهای عمومی، کاهش تردد در سطح شهر و کاهش هرگونه تجمعات حتی کوچک موجب مهار این ویروس می شود.

وی ادامه داد: برای گسترش این ویروس ضمن انجام آموزش های لازم باید میزان تردد در شهر را کاهش دهیم تا بتوانیم در مهار این ویروس به موفقیت برسیم.

کرمی محمدی کاهش ساعات کاری ادارت و دورکاری کارکنان را از دیگر ابزارهای لازم برای کاهش تردد در شهر اعلام کرد.

ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان ووهان چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است.

ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

ویروس کرونا از چین به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده است.

۳۸۸ نفر در ایران به این ویروس مبتلا شدند که ۳۴ نفر از این میان جان باختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =