مردم با کاهش تقاضای کاذب تهیه ملزومات بهداشتی داروخانه‌ها را یاری دهند

اراک - ایرنا - انجمن داروسازان استان مرکزی روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای از مردم درخواست کرد با کاهش تقاضای کاذب در تهیه دارو ملزومات بهداشتی و ضدعفونی داروخانه‌ها را در تکالیف سنگین خود در شرایط کنونی یاری دهند.

در این اطلاعیه آمده است: ظرفیت ارایه خدمات از طریق داروخانه‌ها مشخص است و تقاضای کاذب و خرید بیش از حد دارو و تجهیزاتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی موجب می‌شود که مدیریت توزیع اقلام بهداشتی و دارویی با مشکل مواجه شود و افرادی که نیاز مبرم به این خدمات دارند نتوانند به شکل مطلوب بهره‌مند شوند.

در بخشی از این اطلاعیه عنوان شده است: داروسازان و کادر خدمات داروخانه‌ها در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا در کنار کادر درمانی زحمتکش درمانی در خط اول مواجهه با بیماری هستند و این ازز جان گذشتگی قابل تحسین است.

اطلاعیه می‌افزاید: در هفته اخیر حجم کاری داروخانه‌ها چند برابر شده و از طرفی تهیه ملزومات مورد نیاز این شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا است و مردم باید با درک این وضعیت با تهیه معقول اقلام مصرفی بهداشتی با سیستم داروخانه‌ها همراهی داشته باشند.
در بخشی از این اطلاعیه بیان شده است: فشار روانی مضاعف جامعه در مهار کرونا ویروس اثری نداردو مردم تنها باید به صورت منطقی و با حفظ بهداشت فردی و خودمراقبتی در پیشگیری از این بیماری بکوشند.
اطلاعیه عنوان کرده است: شرکت های تولیدی و توزیعی با همه توان در کنار داروخانه‌ها هستند تا اقلام پرمصرف دارویی و بهداشتی و ضدعفونی روزهای اخیر تامین شود و نیاز است مردم با حفظ آرامش به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند و با خودداری کردن از خرید بیش از حد مورد نیاز از تجهیزاتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی، از ایجاد بحران کمبود جلوگیری شود.

در این اطلاعیه آمده است:  مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و داروی اراک با درک شرایط موجود کنار داروخانه‌ها بوده‌اند و تیم مدیریت سلامت استان در شیوع کرونا ویروس نشان داد که با همدلی در مواقع سخت برای سلامت و بهداشت جامعه از هر کوششی دریغ ندارد.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =