کرونا و سفرهایی که باید لغو شود

کرمان - ایرنا - شیوع کرونا ویروس جدید در جهان و گرفتن دهها قربانی می طلبد با محدود کردن سفرهای غیرضروری علاوه بر تامین سلامت خود به سلامت دیگر افراد جامعه نیز بیندیشیم.

به گزارش ایرنا، گاهی ترس از ابتلا به کرونا">ویروس کرونا، افراد را با چمدانی سرشار از وهم عازم شهر و دیار دیگری می کند که شاید اوضاع و شرایط بدتری از شهر خودشان داشته باشد.

سفر در شرایط اپیدمی عفونت های ویروسی از نظر کارشناسان امر ناپسنیده ترین و نادرست ترین اقدامی است که می توان به آن دامن زد اقدامی که به راحتی ویروس را از جایی به جای دیگر منتقل می کند و موجب گرفتاری یک جامعه می شود.

در چنین شرایطی قرنطینه خانگی به عنوان بهترین روش پیشنهاد می شود روشی که می تواند به شرط رعایت بهداشت فردی سلامت افراد را در پیشگیری از عفونت های ویروسی تامین و تضمین کند.

اما کرمان با توجه به مثبت نشدن آزمایشات بیماران مشکوک به کرونا ویروس به خیال افراد به مکانی امن برای سفر تبدیل شده است غافل از اینکه به اعتقاد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی با توجه به ورود خیل عظیمی از دانشجویان و طلاب ساکن در استان های دیگر به کرمان طی هفته گذشته اکنون چرخش ویروس در این استان به طور قطع وجود دارد.

این به این معنی است که کرمان نیز مانند سایر استان های کشور و البته مناطق جهان عاری از کرونا ویروس جدید نیست.

اما گاها  دیده می شود افرادی و کاروان هایی برای زیارت مزار مطهر سردار دلها در شرایط فعلی به کرمان سفر می کنند که به نگرانی های مردم در انتقال و انتشار بیش از پیش ویروس دامن می زند.

هر چند ارادت قلبی مسلمانان و آزادگان جهان به شخصیت والای سپهبد شهید سردار سلیمانی زمان و مکان نمی شناسد که البته جای شکرگزاری دارد اما باید در این شرایط ویژه تمهیداتی اندیشیده شود که علاوه بر حفظ شئونات، سلامت جامعه نیز حفظ شود.    

اینجا جای خالی تدابیر مسئولان امر در مراقبت و حفاظت از مردم در برابر بیماری کرونا بسی به چشم می آید و توقع می رود مسئولان علاوه بر ممانعت از برگزاری مراسم های مختلف ترحیم و جشن از سفر دیگر افراد به کرمان و بر عکس جلوگیری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه سفرهای راهیان نور در سراسر کشور لغو شده است گفت: برخی کاروان های زیارتی از استان هایی مانند قم، گیلان و تهران با اتوبوس می خواهند برای زیارت مزار حاج قاسم به کرمان سفر کنند که باید از این اقدام آنها جلوگیری شود.

سید وحید احمدی طباطبایی اظهار داشت: یک مورد اتوبوس که اخیرا برای زیارت مزار حاج قاسم به کرمان آمده بود با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، استانداری و نیروی انتظامی بعد از زیارت و بدون توقف دیگر در استان به طرف مشهد برگشت داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =