اجرای عدالت مهمترین ثمره کار کارشناسان رسمی دادگستری است

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان، اجرای عدالت را مهمترین ثمره کار کارشناسان رسمی دادگستری برشمرد و گفت: عدالت مولفه مهمی برای حیات جامعه است و اگر وجود نداشته باشد، هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، یدالله موحد در آئین تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که با وجود ظلم هیچ جامعه ای بقا نخواهد داشت، افزود: برای بقای جامعه، نسل، کشور و دین خود نیاز به عدالت داریم و عدالت در جامعه مانند هوا است که اگر نباشد حیات انسان ها سلب می شود.
وی با اشاره به اینکه عدالت و امنیت مهمترین مطالبه مردم از حکومت ها است، تصریح کرد: اگر کشوری بتواند عدالت و امنیت را تامین کند، مهمترین وظیفه خود را به خوبی انجام داده زیرا در دنیا اصل بر این است که اقتصاد و معیشت را دولت ها سیاست گذاری کرده و مردم اداره می کنند اما عدالت و امنیت وظیفه ذاتی و اساسی حکومت است و البته مردم در این مولفه ها نیز نقش اساسی بر عهده دارند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که عدالت قضائی ۲ وجه موضوع و حکم دارد، گفت: تشخیص، تبیین و تحلیل موضوع بر عهده کارشناسان است و تشخیص حکم و انطباق آن با موضوعی که کارشناسان رسمی دادگستری آن را کارشناسی کرده اند، بر عهده قاضی است.
موحد با تاکید بر این مطلب که از آنجا که عدالت امری مقدس و مهم است باید برای آن سوگند یاد کرد گفت: یکسری مشاغل، مقدس و برای جامعه حیاتی هستند و برای آنها باید سوگند یاد کرد.
وی با اشاره به اینکه وظایف کارشناسان رسمی دادگستری خطیر، سنگین، مهم و حیاتی است، تاکید کرد: کارشناسان رسمی دادگستری باید همواره خداوند متعال را در تمام اقدامات خود شاهد و ناظر بدانند زیرا انسان زمانی آن قدرت لایزال را حاضر و ناظر بداند به درستی و راستی کار خود را انجام داده و از هر نادرستی دوری می کند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که کارشناسان رسمی دادگستری باید دقیق، علمی و کامل نظر داده و هیچ موردی را مکتوم نگذارند، خاطرنشان کرد: کارشناسان رسمی دادگستری باید امانت دار و حافظ اسرار مردم باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =