۲۲ بازارچه نوروزی صنایع دستی در کرمان برپا می‌شود

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از برپایی ۲۲ بازارچه صنایع دستی در ایام نوروز ۱۳۹۹ در سراسر این استان خبر داد.

به گزارش دریافتی شامگاه جمعه ایرنا کاظم حسین زاده افزود: بازارچه صنایع دستی به صورت موقتی و در قالب ۴۴۲ غرفه در حاشیه اماکن تاریخی و گردشگری استان کرمان ایجاد می شوند.

وی بیان کرد: ۲۰ شهرستان و ۲ بخش از توابع شهرستان کرمان در ایام نوروز ۱۳۹۹ میزبان بازارچه های موقت صنایع دستی خواهند بود.

 سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: بازارچه صنایع دستی شهر کرمان نیز با برپایی ۱۰۰ غرفه، سوغات و صنایع دستی هنرمندان استان های مختلف کشور را به معرض نمایش و فروش می گذارد.

وی تصریح کرد: استان کرمان دارای ۷۰ هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی است که به تولید انواع محصولات صنایع دستی می پردازند که به خارج از استان و کشور صادر می شود.

حسین زاده با اشاره به سفر های نوروزی هموطنان به استان کرمان تاکید کرد: راه اندازی بازارچه های صنایع دستی فرصتی برای عرضه کالاهای ساخته دست و فروش و رونق اقتصادی برای فعالان و هنرمندان این عرصه محسوب می شود.

استان کرمان با توجه به اقلیم های متفاوت و غنای فرهنگی صنایع دستی مختلفی در آن تولید می شود که فرش، گلیم، پته، سنگ های قیمتی و تزئینی، ظروف و ابزار فلزی، شال و غیره از جمله صنایع دستی است که آوازه جهانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =