۱۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۹
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83694779
۳ نفر

برچسب‌ها

باد و باران زنجان را فرا می‌گیرد

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: وزش باد و بارش باران رگباری توام با رعد و برق از فردا نقاط مختلف این استان را در بر می‌گیرد.

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از امروز /۱۰ اسفند/ سرعت وزش باد افزایش یافته و روز یکشنبه به حد نسبتاً شدید تا شدید خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی و مستعد کولاک برف انتظار می رود و میزان دمای هوا نیز تا ظهر یکشنبه افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: بارش‌ها تا اواسط روز دوشنبه ادامه داشته و به علت افت دما بارندگی طی این روز اغلب به صورت برف خواهد بود.

سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده و ثبت شده در ایستگاه‌های هواشناسی استان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد کمینه و بیشینه دمای هوای سجاس ۴- و ۹،  باش قشلاق گرماب ۴- و ۵،  قیدار ۴- و ۶،  گرماب ۳- و ۴،  حلب ۳- و ۵،  دندی ۳- و ۸،  زرین رود ۲- و ۱۲، خیرآباد ۲- و ۱۱،  صائین قلعه ۱- و ۱۲،  نیک پی ۱- و ۱۳،  ابهر ۰ و ۱۱،  پری ۰ و ۱۰،  فرودگاه زنجان ۰ و ۱۲،  زنجان ۰ و ۱۴،  ماه نشان ۰ و ۱۰،  فیله خاصه ۱ و ۹،  دانشگاه زنجان ۱ و ۱۳،  خرمدره ۱ و ۱۳،  چورزق ۶ و ۱۹،  گیلوان ۶ و ۱۹ و آببر مرکز شهرستان طارم ۸ و ۱۷، گزارش شد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =