مراکز شبانه‌روزی بهزیستی چهارمحال و بختیاری روزانه ضدعفونی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا تمام مراکز شبانه‌روزی زیرنظر بهزیستی استان هر روز ضدعفونی می‌شود

معصومه محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۱۶ مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان، معلولان، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان فعال است، افزود: به‌منظور مقابله با این ویروس تمام مراکز ملزم به تهیه مواد ضدعفونی و ماسک هستند و هر روز مراکز ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی گفت: برای مقابله با گسترش این ویروس در مراکز شبانه‌روزی مددجویانی که دارای سرپرست باشند از مراکز ترخیص و مددجویان بی‌سرپرست، بدسرپرست و بی‌هویت در مراکز نگهداری خواهند شد.

محمدی اظهار داشت:پذیرش افراد جدید در مراکز تا اطلاع ثانوی ممنوع است، مگر مواردی که با صدور رای از سوی دادستان باشد،که پس از انجام آزمایش‌های لازم این پذیرش انجام خواهد شد.

وی، از برگزاری دوره‌های آموزش مراقبت‌های شخصی و خودکنترلی برای مسوولان فنی و کادر مراکز شبانه‌روزی خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های تشویقی برای مددجویان زیرپوشش این مراکز اجرای طرح شست‌وشو دست‌ها و رعایت بهداشت فردی برای مددجویان در این مراکز اجرایی می‌شود.

محمدی اظهارداشت: به منظور تامین وسایل بهداشتی و ضدعفونی کننده برای مراکز  شبانه‌روزی، برای هر مرکز به ازای هر مددجو ۳۰۰ هزار ریال از سوی بهزیستی کشور اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در هر مرکز شبانه‌روزی یک اتاق قرنطینه پیش‌بینی شده است، گفت: در مراکز شبانه‌روزی براساس دستورالعمل فعالیت مراکز شبانه‌روزی در هر ۳ یا ۴ روز یک پزشک به مراکز مراجعه می‌کند.

محمدی، به حضور پزشک کشیک در این مراکز نیز اشاره کرد و گفت: رعایت بهداشت فردی و همچنین اصول بهداشتی و ضدعفونی در دستورکار مراکز قرار دارد.

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: به‌ منظور پیشگیری از ابتلا به  ویروس کرونا، تمام مهدهای کودک شهری و روستایی و مراکز روزانه توانبخشی زیرپوشش بهزیستی از روز شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ به مدت ۳ روز تعطیل است.

وی افزود: این تعطیلی به منظور مقابله با کرونا ویروس و پیشگیری از شیوع بیماری انجام می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، کرونا ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی‌ماه) در چین شروع شد، به تعدادی از کشورهای جهان نیز سرایت کرده است.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت نکات بهداشتی، جلوگیری از دست دادن‌های مکرر از سوی پزشکان برای مقابله با این ویروس توصیه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها