۳۵ هزار جفت لاستیک بین ناوگان جاده‌ای آذربایجان‌غربی توزیع شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی سال جاری ۳۵ هزار جفت لاستیک بین ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان شامل خودروهای باری و مسافری توزیع شده‌است.

ارسلان شکری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال جاری ۴۵ هزار جفت لاستیک برای استفاده ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان در مدار توزیع قرار گرفته که ۱۰ هزار حلقه از آن نیز به‌زودی توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: توزیع این لاستیک‌ها با هدف عرضه بدون واسطه و جلوگیری از ایجاد بازار کاذب با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و وزات صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.

وی بیان کرد: رانندگان با در دست داشتن کارت هوشمند فعال ناوگان حمل ونقل عمومی و مدارک شناسایی خودرو می‌توانند برای دریافت لاستیک به انجمن‌های صنفی رانندگان مراجعه کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: سهمیه لاستیک تخصیصی به رانندگان بر اساس پیمایش آنها بوده و در بخش حمل و نقل مسافر به هر دستگاه اتوبوس در ازای ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد و مینی بوس در ازای ۱۵ هزار کیلومتر کارکرد ۲ حلقه لاستیک اختصاص می‌یابد.

شکری گفت: در بخش جابجایی کالا به وسایل نقلیه باری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد، وسایل نقلیه باری بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن، به ازای ۱۵ هزارکیلومتر کارکرد و وسایل نقلیه باری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد،یک جفت لاستیک دریافت می‌کند.

به گزارش ایرنا، به خاطر افزایش قیمت لاستیک از ابتدای سال جاری در کشور، روند توزیع لاستیک با همراهی انجمن‌های صنفی رانندگان و سازمان های راهداری انجام می‌گیرد.

حدود ۴۰ هزار ناوگان جاده‌ای در آذربایجان‌غربی فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =