۳۹ فرد مشکوک به کرونا در آذربایجان‌غربی وجود دارد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مورد مثبت کرونا در استان وجود ندارد، گفت: ۳۹ فرد مشکوک به کرونا در استان وجود دارد که روند آزمایش تکمیلی آنان در دست انجام است.

جواد آقازاده روز شنبه در یک گفت‌وگوی خبری افزود: آزمایش این افراد برای تعیین مثبت یا منفی‌بودن ابتلای آنان به کرونا، در حال نهایی‌شدن است که در صورت مثبت‌بودن، اقدامات لازم درمانی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تا جمعه‌شب، تنها پنج بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان طالقانی ارومیه بستری بوده‌اند که روند درمان این افراد در دست انجام است.

وی بیان کرد: در هفته پیش رو، شاهد پیک بیماران مبتلا به کرونا در کشور خواهیم بود که انجام اقدامات پیشگیرانه بسیار مهم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: پیشگیری از بروز بیماری، مهمترین کار برای کنترل این روند است که این پیشگیری باید از خانواده‌ها و تک تک افراد آغاز شود.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۳۸۸ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۳۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در آذربایجان‌غربی نیز ۳۹  نفر مشکوک به کرونا شناسایی شده که از این تعداد، آزمایش یک نفر مثبت اعلام شده بود؛ این بانوی ۵۵ ساله نیز روز پنج‌شنبه با بهبودی از بیمارستان مرخص شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha