کتابخانه‌های عمومی نقده و محمدیار هم تعطیل شد

ارومیه- ایرنا- مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقده گفت: کتابخانه‌های این شهرستان نیز به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، تعطیل شده و پس از بهبود وضعیت به کار خود ادامه خواهد داد.

علیرضا بیرامی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار کتابخانه‌ عمومی در شهرهای نقده و محمدیار وجود دارد که تا روز دوشنبه، تعطیل است.

وی ادامه داد: بخش اداری این کتابخانه‌ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ۲ کتابخانه بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ نفر عضو دارند، بیان کرد: حفظ سلامتی این افراد و پیشگیری از بروز احتمالی کرونا در بین آنان، هدف اصلی تعطیلی این کتابخانه‌هاست.

به گزارش ایرنا، کتابخانه‌های پیامبر اعظم (ص)، مجتمع فرهنگی‌وهنری در شهر نقده، کتابخانه ولایت در بخش محمدیار و کتابخانه شهید علی علمی در شهرستان نقده چهار مورد کتاب‌خانه فعال این شهرستان است.

۶۷ کتابخانه عمومی و ۴۰ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان غربی وجود دارد و یک میلیون و ۵۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی نگهداری می شود.

نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم افزار از کتابخانه‌های مشارکتی حمایت می‌کنند.

شهرستان ۱۲۷ هزار نفری نقده یکی از مناطق جنوبی آذربایجان‌غربی بوده و در فاصله حدود ۸۰ کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =