انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب

رشت - ایرنا- استاندار گیلان گفت: تست تشخیص افراد مشکوک به کرونبا رسیدن کیت تشخیصی به استان از فردا در گیلان انجام می شود و دیگر نیازی به ارسال به تهران نیست.

ارسلان زارع جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : موضوع تامین و ارسال کیت های تشخیصی برای آزمایشگاهها و ملزومات محافظت شخصی به تهران داده شده که مقرر  است تا امشب ارسال شود و از فردا تست های تشخیصی در  استان انجام  شود.

وی با اشاره به ادامه تعطیلی مدارس و کاهش ساعات اداری و نیز تعداد کارکنان به یک سوم در ادارات و سازمان ها  افزود: از مردم می خواهم تا به غیر از شرایط اضطرار و نیاز از منزل خارج نشوند؛ چرا که مهمترین مولفه پیشگیری از این بیماری مراقبت های شخصی است.

وی با اشاره به پیگیری ها در یک ماه قبل برای راه اندازی بیمارستان های تالش و لنگرود تصریح کرد : در ماه گذشته پیشنهاداتی برای تجهیز این دو ساختمان دادم که رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعتبار برآورد شده برای تجهیز آن موافقت کرده و دستور لازم را داده است.

 وی یادآور شد: وعده ای که در گذشته نیز برای تامین اعتبار برای ملزومات و مایحتاج دانشگاه علوم پزشکی از سوی سازمان برنامه و بودجه داده شد، به موقع پرداخت شده است.

زارع یکی از در خواست های خود در جلسه ویدئو کنفرانس با معاون اول رئیس جمهوری را تسویه بدهی های پرسنلی دانشگاه عنوان و تصریح کرد: مقرر شد طی روزهای آتی این بدهی ها  پرداخت شود؛ زیرا کادر درمان خط مقدم مقابله با این بیماری هستند که لازم است به انواع مختلف حمایت های معنوی و پاداش های مادی جبران ایثارگری آنها را داشته باشیم.

گندزدایی شهرهای استان از امشب 

وی با اشاره به گندزدایی شهرهای استان گفت : تقسیم کار و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و از امشب گندزدایی شهرستان های استان آغاز می شود و تا فردا ادامه دارد.

 وی با تاکید بر اینکه مردم از تردد در سطح شهر در ساعات پایانی شب خودداری کنند، افزود : بنا به ضرورت در روزهای آتی به ویژه اماکن عمومی گندزدایی می شوند.

استاندار گیلان گفت: مسئولان سطح ملی و استانی همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا آسیب پذیری مردم در برابر این ویروس کمتر شود.

وی از همکاری مردم و از تمامی کادر درمان برای همکاری در مقابله با این ویروس قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =