کاملا از پادگان‌ها و مراکز نداجا مراقبت می‌کنیم

تهران - ایرنا - رئیس اداره بهداشت و درمان نداجا با تاکید بر اینکه کاملا از پادگان‌ها و مراکز نداجا مراقبت می‌کنیم گفت: خوشبختانه هیچ یک از سربازان، کارکنان و خانواده‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش مبتلا به ویروس کرونا نیستند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی ارتش، دریادار دوم پزشک محسن مرادی‌نیا رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش درباره اقدامات این نیرو در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پادگان‌ها و مراکز نداجا اظهار داشت: ما از ابتدای شیوع این ویروس در کشور چین و پیش از آنکه به کشورمان منتقل بشود، دستورالعمل‌های بهداشتی را از وزارت بهداشت و اداره بهداشت و درمان ارتش دریافت و به تمامی مراکز درمانی و پادگان‌های نیروی دریایی ارتش در مناطق مختلف به ویژه مناطق عملیاتی ابلاغ کردیم.

وی افزود: در این راستا تیم‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را کسب کردند تا علاوه بر نظارت، از بروز و شیوع این ویروس جلوگیری کنند. پس از اینکه این ویروس وارد کشور شد، نداجا همراه با ستاد ارتش اقدام به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی با حضور فرماندهان و معاونت‌های این نیرو کرد و در این قرارگاه تصمیمات خوبی اتخاذ و عملیاتی شد.

امیر مرادی‌نیا گفت: سرویس‌های خدماتی پرسنل وظیفه و کادر در سراسر کشور مرتب سم‌پاشی و ضدعفونی می‌شود. آموزش‌های بهداشتی به پرسنل ارائه شده و میزان دمای بدن مراجعان به طور دائم سنجیده می‌شود تا فردی آلوده به ویروس کرونا وارد پادگان‌ها و مراکز نشود. افرادی هم که مشکوک بودند به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

رئیس اداره بهداشت و درمان نداجا با بیان اینکه تیم‌های بهداشتی در تمامی مراکز و پادگان‌ها مستقر شده‌اند، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های نیروی دریایی ارتش در همکاری با وزارت بهداشت و درمان، نقش مهمی در درمان و راهنمایی مراجعان و بیماران داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ یک از مراکز و پادگان‌های نیروی دریایی ارتش قرنطینه نیستند، گفت: خوشبختانه هیچ یک از سربازان، کارکنان و خانواده‌های کارکنان نداجا مبتلا به ویروس کرونا نیستند.

دریادار دوم مرادی‌نیا گفت: تمام پیش‌بینی‌های لازم به عمل آمده و برای خانواده‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش نیز که در منازل مسکونی این نیرو سکونت دارند، اقدامات لازم جهت پیشگیری به وجود آمده است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =