منتخبان ملت وضعیت بافت فرسوده حرم رضوی را مورد توجه قرار دهند

مشهد-ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت:بافت فرسوده اطراف حرم به هیچ عنوان در شأن این صحن و سرای نورانی نیست و با مشکلات و آسیب‌هایی روبه روست که باید مورد توجه جدی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

حجت الاسلام احمد مروی روز جمعه در دیدار با نمایندگان منتخب خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی افزود: تلقی مردم این است که یک جریان انقلابی در مجلس روی کار آمده و مجلسی انقلابی شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: عملکرد موفق مجلس یازدهم می تواند  موجب ارتقای امیدواری جامعه نسبت به جریان‌های انقلابی شود.

مروی اظهار داشت: نمایندگان استان خراسان رضوی به سبب انتساب به حضرت رضا(ع) باید به گونه‌ای عمل کنند که برای سایر نمایندگان از جهات مختلف الگو و نمونه باشند.

وی ادامه داد: انتساب شما نمایندگان خراسان رضوی به بارگاه مطهر امام رضا(ع) مسوولیتی سنگین برای شماست و باید به گونه‌ای عمل کنید که رضایت حضرت رضا(ع) را جلب کنید و رضای خدا نیز در رضایت حضرت ثامن الحجج(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان باید سرلوحه مجلس شورای اسلامی باشد.

 مروی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید تجلی شهید مدرس باشد افزود: اگر می‌خواهیم شهید مدرس را از مظلومیت خارج کنیم، باید مجلسی بسازیم که یکپارچه تجلی این شهید بزرگوار باشد.

وی با اشاره به تأکیدات و تجلیل‌های امام راحل نسبت به شهید مدرس گفت: حضرت امام خمینی(ره) کمتر از فردی نام می‌بردند اما تجلیل‎‌های مکرر امام خمینی(ره) نسبت به مرحوم مدرس نشان از جایگاه این شهید بزرگوار دارد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بر لزوم توجه و اهتمام ویژه نمایندگان برای رفع مشکلات مردم تأکید و بیان کرد: مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند و بیکاری جامعه ما را رنج می‌دهد، اگرچه مجلس قدرت اجرایی ندارد اما می‎تواند با نظارت دقیق بر اجرای اسناد بالادستی، کار کارشناسی و استفاده از ظرفیت‌های کشور، طرح‌های عملیاتی و اجرایی برای رفع مشکلات مردم تدوین کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =