تمامی امکانات بیمارستانی ارتش در آمادگی کامل هستند

تهران- ایرنا- معاون بهداشت، درمان و امور پزشکی ارتش با بیان اینکه هیچ موردی از ابتلا به کرونا در پادگان‌های ارتش وجود ندارد، گفت: تمامی بیمارستان‌های ارتش برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا در آماده‌باش کامل هستند.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاعرسانی ارتش، دریادار دوم پزشک مصطفی مداح در گفت و گویی درباره اقدامات حوزه بهداشت و درمان ارتش برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: ویروس کرونا یک پدیده جدید است که تازه شناخته شده و با توجه به تجربیاتی که در چین و سایر کشورهای درگیر این ویروس وجود دارد و با اتکا به دانش پزشکی کشور، الگوهایی را ایجاد و در مجموعههای ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده کردیم.

معاون بهداشت و درمان ارتش ادامه داد: ما با استفاده از این الگوها سعی داشتیم یگان‌های زیرمجموعه آجا را امن نگه داریم که خوشبختانه تاکنون موفق هم بودیم.

مداح بیان کرد: درباره همکاری‌های میان وزارت بهداشت و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کنترل این ویروس خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بحث، موضوع رعایت مسائل بهداشتی و کنترلی است که تمامی دستگاه‌های کشور از آن با خبر هستند و ما هم اعلام کردیم در هر حوزه‌ای که لازم باشد آماده امدادرسانی هستیم؛ میان ما رابطه بسیار نزدیکی در اداره امور وجود دارد.

وی یادآور شد: ما هم به مردم به صورت مستقیم خدمات می‌دهیم و این آمادگی را نیز داریم که  علاوه بر بیمارستانهای اختصاص داده شده برای مردم، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر نقطه از کشور کمک کنیم.

معاون بهداشت و درمان ارتش عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران بنا به وظیفه و ماموریت ذاتی خود که قرار نیست در چنین شرایطی نیز تعطیل شود، باید تمامی پادگان‌ها را از هرگونه آلودگی حفظ کند.

تمامی نیروهای ارتش در سلامت کامل هستند

مداح با بیان اینکه تمامی نیروهای ارتش در سلامت کامل هستند، تصریح کرد: توصیه‌های لازم ابلاغ شده و در هیچ زمینه‌ای نگرانی وجود ندارد؛ ما یک سامانه کنترل برخط داریم که از طریق آن کوچک‌ترین علائم حتی سرماخوردگی را چک می‌کنیم؛ آمادگی ما صددرصدی است و تمام بیمارستان‌ها و تیم‌های پزشکی پای کار هستند.

وی اظهار داشت: در بیمارستان‌های ما از بین مردمی که بستری شده‌اند نفراتی حضور دارند، بخشی از بدنه ارتش نیروهایی هستند که شب به منزل در سطح شهر می‌روند اما از آنجایی که زندگی جمعی ما محدودتر است کنترل راحت‌تر و آمار کمتر است اما تاکنون هیچ گزارشی از پادگان‌ها نداشتیم.

معاون بهداشت و درمان ارتش با بیان اینکه سه بیمارستان ارتش در تهران در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و تعدادی از بیمارستانها نیز در شهرستانها مشعول خدمات رسانی هستند، افزود: گزارش‌های تمامی بیمارستان‌های ارتش پس از نهایی شدن تست به وزارت بهداشت ارسال می‌شود.

مداح تصریح کرد: تمامی بیمارستان‌های ارتش در آماده‌باش کامل هستند و ضمن پذیرش در تمامی ساعات، آماده همکاری با ستادهای استانی هستند و در تهران هم با ستاد مبارزه با کرونا تهران هماهنگ هستیم.

وی اضافه کرد: سه بیمارستان ما در تهران ارجاعی هستند و در کنار آن به صورت مستقیم مردم را هم پذیرش می‌کند؛ حتی یکی از بیمارستانهای ارتش بخش‌های خود را تعطیل کرده و به عنوان یکی از بیمارستان‌های مرجع مشغول انجام وظیفه است.

معاون بهداشت و درمان ارتش خاطرنشان کرد: انشاالله مانند همه مشکلات با همت مردم و گوش کردن به نکات وزارت بهداشت حلقه سرایت را خواهیم شکست و بخش درمانی هم کار خود را بخوبی انجام خواهد داد، قطعا ما پیروز خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر جمعه (نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است همچنین۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =