۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83694246
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض چین به تهدیدهای آمریکا علیه خبرنگاران

پکن-ایرنا- هوا چون اینگ رییس اداره اطلاع رسانی وزارت خارجه چین از تهدیدهای مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا و شماری از مسوولان آن کشور برای اقدام علیه خبرنگاران چینی ابراز نگرانی و انتقاد کرد.

گزارش تارنمای یی سی چین حاکی است که پکن یادداشت اعتراضی را در این زمینه تسلیم یک نماینده سفارت آمریکا در پکن کرده است.

هوا در ملاقات با نماینده سفارت آمریکا در پکن خاطر نشان کرد که روزنامه وال استریت ژورنال به دلیل نوشتن مطلبی ضد چینی، دست به اقدامی نادرست و تبعیض آمیز زده است.

وی افزود که وزیر خارجه آمریکا در روزهای اخیر از چین انتقاد کرده است که آزادی بیان را محدود می کند، درصورتی که حرکت روزنامه امریکایی جایی برای دفاع کردن ندارد.

وی تهدیدهای شورای امنیت ملی کاخ سفید را مبنی بر اینکه باید اقداماتی تلافی جویانه علیه خبرنگاران چینی در نظر گرفته شود، غیرقابل قبول توصیف کرد.

رییس اداره اطلاع رسانی وزارت خارجه چین تهدید کرد که اگر آمریکا بخواهد علیه سازمان های خبری چین دست به اقدامی بزند، چین به آن واکنش شدیدی نشان خواهد داد.

وی تاکید کرد که خبرنگاران چینی در سال های اخیر مورد تبعیض هایی در آمریکا قرار گرفته اند اما همواره اصول اخلاقی و حرفه ای را در خبررسانی مراعات کرده اند.

رویارویی چین و آمریکا در امور رسانه ای و خبری پس از آن شدت گرفت که وال استریت ژورنال پس از شیوع ویروس کرونا مطلبی با عنوان چین مرد بیمار آسیا منتشر و از این کشور انتقاد کرد.

به دنبال این قضیه چین مجوز کار سه خبرنگار این روزنامه را که دو آمریکایی و یک استرالیایی بودند، باطل و آنها را از کشور اخراج کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =