امام جمعه کربلا بر مراقبت‌های بهداشتی به دور از توهمات تاکید کرد

بغداد – ایرنا - نماینده آیت الله سید «علی سیستانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه کربلا معلی درباره مقابله با کرونا گفت : لازم است که مراقبت‌های بهداشتی علمی و به دور از توهمات و سنت‌های منسوخ در پیش گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین «عبدالمهدی الکربلایی» در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر امام حسین(ع) همچنین بر لزوم رعایت دستورهای بهداشتی  بر جدی گرفتن اهمیت آگاهی و مراقبت های بهداشتی همزمان با شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

وی با اعلام این که نباید در برخورد با ویروس کرونا به سخنان توهمی و بی اساس گوش داد، افزود: پویایی فرد و جامعه و قدرت آنها برای تحقق وظایف، ماموریت هایی است که انسان باید انجام دهد.

الکربلایی بیان کرد: مفهوم صحیح بهداشتی این است که انسان قدرت بهداشتی و روانی و جسمی برای انجام وظایف و مأموریت هایش را داشته باشد.

نماینده آیت الله سیستانی با بیان این که آگاهی بهداشتی دارای ارکانی است، ادامه داد: نخستین رکن، افزایش آگاهی بهداشتی و نشر آن همراه با نشر چنین فرهنگی با استناد به اهل فن و افراد متخصص به دور از توهمات است.

وی با اشاره به این که ما مفاهیم بهداشتی داریم که در عصر کنونی جهل محسوب می شود، تاکید کرد: شهروندان باید امور پیشگیرانه را جدی بگیرند و نسبت به آنها بی تفاوت نباشند اما به امور بی اساس و غیر مستند توجه نکنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha