یونان مرزهای زمینی و دریایی خود را در برابر هجوم مهاجران تقویت کرد 

تهران- ایرنا- یونان به دنبال انتشار اخباری مبنی بر گشودن مرزهای ترکیه برای ورود مهاجران به اروپا، تقویت مرزهای زمینی و دریایی خود در برابر هجوم مهاجران را تشدید کرد.  

یک مقام دولت یونان روز جمعه در مصاحبه با رویترز با اعلام تقویت مرزهای زمینی و دریایی برای مقابله با هجوم مهاجران گفت: آتن در این زمینه با اتحادیه اروپا و ناتو در تماس است.  

در میان سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ یونان به عنوان دروازه اصلی ورود صدها هزار پناهجو به حوزه اروپا به حساب می‌آمد، تا زمانی که یونان براساس توافق نامه‌ای با اتحادیه اروپا مانع ورود جریان مهاجران شد.  

"کیوریاکوس میتسوتاکیس" نخست وزیر یونان روز پنجشنبه گفت که مقامات این کشور کنترل مرزها را برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به جزایر یونان که هزاران مهاجر در آنجا زندگی می‌کنند را تقویت می‌کنند.  

صدها مهاجر بعد از آنکه ترکیه مرزهای خود به سوی اروپا را گشود، به مرز میان ترکیه و یونان برای ورود به حوزه اروپا هجوم آورده‌اند.  

با اعلام ترکیه در مورد تصمیم برای مانع نشدن ورود پناهجویان سوریه به اروپا، گروهی از مهاجران در شمال غربی ترکیه به سمت مرز خود با یونان هجوم آوردند.  

به گزارش رسانه‌های داخلی ترکیه، حدود ۳۰۰ مهاجر از جمله زنان و کودکان در این گروه قرار دارند که از نیمه شب به سمت مرز در استان ادرنه ترکیه شروع به حرکت هستند.  

براساس گزارش‌ها، مهاجران سوری، ایرانی و عراقی از جمله افراد گروه هستند.  

مقامات ترک اعلام کردند که نیروهای امنیتی مانع عبور مهاجران از جمله از سوریه و کشورهای دیگری مانند افغانستان و ایران نخواهند شد.  
    
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =