۷۲ نفر با علائم مختلف تنفسی در مراکز درمانی یزد بستری هستند

یزد- ایرنا_معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در یک هفته گذشته ۱۰۲ بیمار با علائم خفیف، متوسط و شدید تنفسی در بیمارستانها و مراکز درمانی سراسر استان بستری و تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند که ۳۰ نفر از آنان درمان و مرخص شدند و ۷۲ نفر بستری و تحت مراقبت هستند.

دکتر محمود نوری شادکام روز شنبه به ایرنا گفت: این افراد با علایم تنفسی ، تب و درد عضلانی مراجعه و تحت درمان های لازم قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: تعداد نمونه‌ای که برای تست کرونا به تهران ارسال شده ۴۲ مورد بوده که تعداد قابل توجهی از آن ظرف ۲۴ ساعت گذشته از بیماران اخذ و ارسال شده است.

به گفته وی از این تعداد ، پنج مورد از جواب‌ها از تهران واصل شده که یک مورد از آنها مثبت و فوت بیمار را به دنبال داشت، فرد دوم مبتلا به بیمار تنفسی نیز جمعه شب فوت کرد و جواب تست سه نفر دیگر هم منفی بوده و هنوز به ۳۷ مورد پاسخ داده نشده است.

وی با بیان اینکه این افراد در بیمارستانها و اورژانس های استان تحت مراقبت هستند گفت: انجام آزمایش با نظر متخصصین عفونی اخذ و ارسال میشود و شاید بنابر نظر متخصصین، ارسال آزمایش  برای همه ضرورت نداشته باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: دیروز و امروز  از ۳ بیمارستان  شهید صدوقی، شهید رهنمون و مجیبیان بازدید کردم و خوشبختانه مشکل یا کمبود کمبود جدی احساس نمی شد. البته مشکلاتی در زمینه کمبود کاور و  ماسک N۹۵ وجود دارد که همه پیگیر هستند تا این کمبود هر چه سریعتر رفع گردد. 

این مسوول به مردم توصیه کرد: مراقبت های بهداشتی را جدی بگیرند و از شستن دست و صورت غافل نشده و حتی الامکان در اجتماعات حاضر نشوند و چنانچه ضرورتی برای حضور در اجتماعات داشتند از ماسک استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =