بیمارستان سیار مبتلایان به ویروس کرونا در قزوین برپا می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: به منظور پشتیبانی و خدمات‌رسانی بهتر به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، بیمارستان سیار در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین برپا خواهد شد.

علی فخارسلیمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بیمارستان با همکاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان از هفته آینده و در فاز نخست با ظرفیت ۵۰ تخت آماده‌سازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته در حال حاضر بیمارستان‌های مختلف استان از جمله شفا در تاکستان، امیرالمؤمنین در بویین‌زهرا، ولی عصر (عج) و شهدا در آبیک، ولایت و قدس در قزوین ارایه خدمات به بیماران مراجعه کننده را برعهده دارند و در صورت تشخیص و شناسایی قطعی، بیماران مبتلا به بیمارستان بوعلی، به عنوان مرکز معین در استان فرستاده می‌شوند.

به گفته فخارسلیمانی، بیمارستان سیار استان قزوین در همین هفته آماده می‌شود اما در صورت شرایط اضطراری و شناسایی تعداد بیشتر بیماران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نتیجه آزمایش سه بیمار مشکوک قزوینی به ویروس کرونا که روز گذشته آزمایش اولیه آنها مثبت بود، تصریح کرد: هنوز نتیجه قطعی آزمایش این بیماران مشخص نشده است.

مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: شهروندان ضمن حفظ آرامش و رعایت اصول بهداشتی، هرگونه اطلاع از آمار بیماران مبتلا را تنها از طریق اطلاعیه‌های وزارت بهداشت پیگیری کرده و به شایعات موجود در فضای مجازی توجه نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =