امدادرسانی به ۳۸ خانوار الیگودرزی گرفتار در سیلاب

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در عملیات مشترک هلال احمر و فدراسیون قایقرانی به ۳۸ خانوار الیگودرزی گرفتار در سیلاب امدادرسانی شد.

صارم رضایی روز جمعه در جمع خبرنگاران بیان کرد: عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات کوهستان شول‌آباد با همکاری فدراسیون قایقرانی به ۲ روستای آبسرده و سهسوک بخش ذلقی که براثر بارش باران و بالا آمدن آب رودخانه در محاصره آب قرار گرفته بودند، امدادرسانی کردند.

وی افزود: با توجه به اعلام ضرورت دسترسی به این دو روستا توسط فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان الیگودرز تیم امداد ونجات سیلاب سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کل کشور به همراه اعضای تیم فدراسیون قایقرانی که در استان مستقر بودند امدادرسانی شد.
رضایی اضافه کرد: تیم‌های عملیاتی به سرپرستی دکتر محمد کبادی رئیس اداره پایگاه های امداد و نجات دریایی و عوامل پایگاه امداد و نجات کوهستان شول اباد با استفاده از قایق کایاک و عبور از رودخانه خود را به این روستا رساندند.

بارش های سیل آسا از دوشنبه پنجم اسفند ماه تا ظهر چهارشنبه در استان جریان داشت و بر اثر آن خسارتی به بخش های زیر ساختی استان وارد شد.

میانگین این بارندگی های در لرستان به ۱۰۴ میلیمتر رسید که در این مدت نورآباد با میانگین بارندگی ۱۴۴.۹ میلیمتر بیشترین بارش را داشته است.

این بارندگی ها در خرم آباد ۸۹ میلیمتر، بروجرد۱۱۷.۳، الیگودرز ۸۳.۱، کوهدشت ۹۴.۹، دورود۱۲۸.۸، الشتر۱۲۲،  ازنا ۸۹.۸، رومشکان ۹۹.۳ و سراب دوره ۱۰۵.۱ میلیمتربه ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha