محکومیت پرسپولیس در پرونده بودیمیر

تهران- ایرنا- بر اساس حکم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به «ماریو بودیمیر» مهاجم کروات فصل گذشته خود، محکوم شده است.

«ماریو بودیمیر» مهاجم فصل قبل تیم فوتبال پرسپولیس تهران بابت دریافتی کم نیم فصل و به خاطر ۵  ماه حقوق و قسط معوق خود به فیفا شکایت کرد. وی خردادماه با رفتن برانکو ایوانکویچ از جمع سرخپوشان پایتخت جدا شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی باشگاه پرسپولیس جزییات رای فیفا به شرح ذیل می باشد؛

باشگاه پرسپولیس  برای پرداخت این بدهی ۴۵روز مهلت دارد و در صورتی که بدهی در مهلت تعیین شده پرداخت نشود پرسپولیس از جذب بازیکن داخلی و خارجی در سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم خواهد شد اما این محرومیت در هر بازه زمانی به محض تسویه بدهی  مرتفع می‌شود.

باشگاه پرسپولیس بابت فصل گذشته ۱۴۸هزار یورو بعلاوه پنج درصد سود(غرامت) تا روز تسویه بدهی محکوم شده است.
بدهی ۱۴۸هزار یورویی مربوط به پنج حقوق ماهانه بودیمیر در نیم فصل دوم فصل گذشته (از ۱۹ژانویه تا۲۳جون ۲۰۱۹)بوده که شامل یک قسط ۲۵هزار یورویی، سه قسط ۲۶هزار یورویی و یک قسط ۱۹هزار یورویی بوده است.

بودیمیر با استناد به حقوق معوقه خود با طرح شکایت به فیفا ضمن فسخ قرارداد یکطرفه مطالبات قرارداد این فصل خود را هم طلب کرده است. فیفا نیز مابه التفاوت قرارداد این فصل بودیمیر با پرسپولیس و قرارداد بودیمیر با تیم لوکوموتیو کرواسی را محاسبه و باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۳۲۷هزار یورو بابت فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰محکوم کرده است. به همین دلیل بودیمیر اصل  قرارداد خود با تیم کنونی اش  را به فیفا ارائه کرده بود تا آنها محاسبه لازم را داشته باشند. او حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قراردادش با تیم ماقبل پرسپولیس را هم به فیفا ارائه کرده بود.

همچنین باشگاه پرسپولیس علاوه بر این ۳۲۷هزار یورو بایستی سود و غرامت پنج درصدی _ از پانزدهم اکتبر ۲۰۱۹تا روز پرداخت _هم به این بازیکن پرداخت نماید.

کمیته حل اختلاف فیفا هر گونه شکایت دیگری را از بودیمیر را  سلب واز وی خواسته شماره حساب خود را فورا به پرسپولیس ایمیل کرده و از پرسپولیس خواسته مدارک و شواهد  پرداختی را به فیفا ارائه کند.

_بر اساس رای کمیته حل اختلاف فیفا اگر پرسپولیس پس از طی سه پنجره محرومیت نقل و انتقالاتی بدهی را تسویه نکند کمیته انضباطی فیفا تصمیمات بعدی را اتخاذ خواهد کرد.

قائم مقام کمیته حل اختلاف فیفا از آمریکا  و ۲ همکار و وکیل هلندی فیفا قاضی این پرونده بوده‌اند.
طبق اعلام کمیته حل اختلاف فیفا این رای می تواند تا ده روز پس از ابلاغ به کمیته انضباطی فیفا تسلیم گردد و در غیراینصورت رای به صورت  قطعی درمی آید و طرفین حق خود را در خصوص استیناف خواهی از خود سلب  خواهند داشت.

ماریو بودمیر مهاجم کروات سرخپوشان پایتخت سال گذشته در نقل و انتقالات زمستانی با نظر برانکو ایوانکویچ به این تیم پیوست و تنها ۲ گل برای پرسپولیس  به ثمر رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha