سمیرا ارم: هیجان نوروز تحت تاثیر کرونا قرار گرفت

تهران- ایرنا- نایب قهرمانی پاراتیراندازی جهان با بیان اینکه دوستی و پیوند دل‌ها در نوروز یکی از زیباترین رسوم این عید باستانی است، گفت: امسال اما شیوع ویروس کرونا بسیاری از هیجان‌های پیش و پس از سال تحویل را تحت تاثیر قرار داد.

«سمیرا ارم» که عنوان نایب‌قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را در کارنامه دارد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ سال متوالی (۹۷ و ۹۸) سال‌تحویل در کنار خانواده نبودم و در مسابقات شرکت کردم؛ اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو مسابقات جهانی امارات توانستم سال‌تحویل در ایران باشم. نوروز ۹۹ متفاوت از تمام نوروزهایی بوده که تجربه کردم. امسال ویروس کرونا بسیاری از هیجان‌های قبل و بعد از سال‌تحویل را تحت تاثیر قرار داد. به عبارتی نوروز امسال کرونایی و همراه با ترس و استرس بود.

وی با بیان اینکه نوروز در سرزمین ایران حال هوای دیگری دارد، افزود: سال گذشته در مسابقات جهانی نمادهایی از سفره هفت‌سین را به خارج از کشور بردیم و در لابی هتل سال‌تحویل را جشن گرفتیم. هرچند که آن روش نیز شیرینی خاص خود را داشت اما حس بودن در کنار خانواده در سفره هفت‌سین متفاوت از دیگر روش‌ها است. ما سال‌تحویل و سیزده سال ۹۸ در خارج از کشور بودیم. البته در آن مسابقات من یکی از بهترین هدیه‌هایم را گرفتم و آن کسب مدال نقره بود.

وی با بیان اینکه پیش از نوروز ۹۹ قرار بود به مسابقات جهانی امارات برویم، تصریح کرد: به خاطر شیوع ویروس کرونا اردوی تدارکاتی پنجم اسفند تیم ملی پاراتیراندازی لغو شد و به دنبال آن نیز اعزام ورزشکاران به رقابت‌های امارات لغو شد؛ اما برای اردیبهشت ۹۹ مسابقات جهانی آلمان در پیش است که در حال حاضر تکلیف آن مشخص نیست. هرچند که سه عضو زن تیم ملی پاراتیراندازی سهمیه توکیو ۲۰۲۰ را کسب کردند اما حضور در مسابقات جهانی می‌تواند آمادگی ذهنی ورزشکاران را به بهترین شکل ممکن برساند. آمادگی که در اردوهای متوالی ایجادشده و باید در مسابقات نتیجه آن مشخص شود.

دارنده مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ادامه داد:‌ زندگی یک ورزشکار سختی‌های زیادی دارد. من در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شیراز مشغول فعالیت هستم و استخدام بودن و حضور متوالی در اردوها یک مشکل خاص است. هرچند که وزارت ورزش و جوانان برای مرخصی ورزشکاران ملی‌پوش محدودیتی ندارد اما واقعیت این است که تمام مرخصی به مدیریت سازمان بستگی دارد. باید از یحیی زارع، آقای جعفری و خانم دودمانی تشکر کنم. از زمان استخدام من تمام همکاری‌های لازم برای تسهیل در اردوی تیم ملی را به عمل آوردند. اگر این همکاری‌ها نبود بدون شک در اردوهای آماده‌سازی با مشکل مواجه می‌شدم.

قهرمان پاراتیراندازی ایران افزود: همکاری این مدیران با من موجب شده تا تمرکز ذهنی خاصی داشته باشم و کمتر دغدغه مرخصی یا حضور نداشتن در سازمان را داشته باشم. در رشته تیراندازی یکی از مهم‌ترین عامل موفقیت تمرکز ذهنی است و این موضوع می‌تواند ورزشکار را در بهترین جایگاه ممکن قرار دهد.

ارم در پایان ضمن تشکر از تمام مسوولان کمیته ملی پاراالمپیک گفت: قبل از مسابقات جهانی استرالیا که شهریورماه برگزار شد، مشکلاتی در زمینه تهیه ساچمه و فشنگ بود اما در مسابقات جهانی که در استرالیا برگزار شد، مسوولان به میزان زیادی وسایل تیراندازی فراهم کردند. وسایلی که تمام دغدغه‌های ورزشکاران را در این بخش برطرف می‌کند. همچنین این کمیته اسلحه نو برای پاراتیراندازها تهیه کرد که قابل‌تحسین است. امیدوارم نتیجه این کارها و حضور در اردوهای تیم ملی مدال پارالمپیکی باشد.

نایب‌قهرمان جهان با اشاره به برخی تلخ‌کامی‌های سال ۱۳۹۸ گفت: سیل و حوادث طبیعی آغاز سال ۹۸ را تلخ کرد و پایان آن نیز با شیوع ویروس کرونا بود. ویروسی که سایه شوم آن هنوز از سر کشور برداشته نشده است. مرگ سیامند رحمان قوی‌ترین پارالمپین جهان نیز از تلخ‌کامی‌های این سال بود. سیامند نمونه بارزی از یک انسان وارسته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha