یکصد میلیارد تومان بابت پیشگیری و مقابله با کرونا در مدارس اختصاص یافت

تهران-ایرنا- با ابلاغ رییس سازمان برنامه و بودجه کشور یکصد میلیارد تومان بابت بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و  مقابله با گسترش بیماری کرونا اختصاص یافت.

 ستاد پیشگیری وکنترل ویروس کرونا در چهار کمیته آموزش، علمی، تجهیز، بهسازی و بهداشت محیط و همچنین مستندسازی و اطلاع رسانی، اقدامات لازم را پیش بینی و پیگیری می کند، اما هنوز جزئیاتی از برنامه های دقیق و عملیاتی اختصاص بودجه یکصد میلیارد تومانی برای بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری کرونا اعلام نشده است.

پیش از این، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، تغذیه مناسب دانش آموزان برای پیشگیری از ویروس کرونا را ضروری دانست و گفت: دستورالعملی برای رعایت اصول تغذیه‌ در حال تدوین است که پس از بررسی‌های لازم به مدارس ابلاغ می‌شود.

مهرزاد حمیدی روز یکشنبه در دومین جلسه ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس این وزارتخانه اظهار داشت: کمیته‌های این ستاد باید اقدامات لازم را برای پیشگیری و کنترل پیش بینی و موارد را در این ستاد مطرح کنند تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی افزود: بخشی از کارها را دفتر امور سلامت این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا بسته های آموزشی تهیه شده است، گفت: در حال حاضر بهترین کار این است که در کمیته‌های این ستاد، آموزشی که باید در استان‌ها انجام بگیرد، تدوین و برنامه‌ریزی شود.

تا اینجای کار، موضوع تغذیه مناسب دانش آموزان و بسته های آموزشی دو سر فصلی است که احتمال می رود موضوع اختصاص بودجه جدید بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری کرونا باشد اما به نظر می رسد پیگیری های کمیته‌های ستاد پیشگیری وکنترل ویروس کرونا خطوط و ریزبرنامه های هزینه کرد این بودجه را مشخص خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =