حاجی میرزایی: آموزش تعطیل نمی‌شود

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در صفحه توییتری خود با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس به معنای تعطیلی آموزش نیست، تصریح کرد که در اجرای دستور رئیس جمهوری، پیگیری دروس دانش‌آموزان از طریق رسانه ملی و فضای مجازی با هدایت معلمان صورت می‌گیرد.

محسن حاجی میرزایی نوشت: ملت هشیار ایران در گذر از گردنه های سخت، آموخته چگونه تهدیدها را به فرصت تبدیل کند. تعطیلی مدارس به معنای تعطیلی آموزش نیست. در اجرای دستور رییس جمهوری با برنامه ریزی انجام گرفته دانش آموزان با هدایت معلمان دروس را از طریق رسانه ملی و فضای مجازی پیگیری می کنند.

#آموزش_تعطیل_نمی‌شود              

وزیر آموزش و پرورش همچنین ساعاتی پیشتر گفت: از این پس در صورت تعطیلی مدارس کشور، معلمان ضمن حضور در مدارس آموزش‌های لازم را از طریق فضای مجازی به دانش آموزان ارائه خواهند داد.

حاجی میرزایی ظهر پنج شنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان شهید رجایی برگزار شد؛ با تقدیر از زحمات مدیران کل در یک سال اخیر اظهار کرد: حوادث طبیعی هرچند تلخ است و سلب آسایش را در پی دارد و عده‌ای را به زحمت می‌اندازد و رنج مردم را نیز به دنبال دارد، اما در عین حال فرصتی برای قوی‌تر شدن و ظهور و بروز خلاقیت‌هاست.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور، افزود: شرایط ایجاد شده در کشور مجالی برای تبدیل این تهدید به فرصت است؛ بنابر این، از وضع پیش آمده باید برای نهادینه کردن فرهنگ رعایت مسایل بهداشتی استفاده کرد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: اگر لازم است باید همه امکانات موجود برای ضدعفونی کردن محیط مدارس بسیج شوند و از این تهدید یک فرصت اجتماعی برای آموزش و پرورش به وجود آوریم.

وی افزود: شرایط حاکم شده بر مدارس، فرصتی است تا مدارس در حوزه اطلاع رسانی، برخط شوند و به صورت مستمر این موضوع ادامه یابد.

اخبار تعطیلی مدارس منحصراً در اختیار ستاد ملی کروناست

وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار کرد: اختیار تعطیل کردن مدارس از شورای تأمین استان‌ها سلب شده و  شورای امنیت ملی بر اساس مصوبه‌ای که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز تفویض شده، این موضوع را به ستاد ملی پیشگیری از شیوع کرونا محول کرده است. لذا مبنای هرگونه تصمیم و عمل در موضوع کرونا منحصراً در اختیار ستاد پیشگیری است.

حاجی میرزایی ادامه داد: بر اساس تصمیم های ستاد مذکور، مدارس هر منطقه‌ای در کشور که آلوده باشد، تعطیل اعلام می‌شود.

معلمان در صورت تعطیلی مدارس ملزم به آموزش در فضای مجازی می‌شوند

عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: تحرک زیاد جمعیت و انجام سفرها یکی از مشکلات جدی در مسیر پیشگیری از بیماری کروناست؛ بنابر این اطلاع رسانی در خصوص تعطیلات تنها از طریق استان‌ها انجام می‌شود.

حاجی میرزایی اظهار کرد: ما باید از تهدید موجود برای توسعه آموزش‌های مجازی به فرصت بهره‌مند شویم، به نحوی که از این به بعد مدرسه عملاً تعطیل نمی‌شود؛ بلکه در موارد تعطیلی معلمان در مدرسه حضور دارند و آموزش‌های لازمه را از طریق فضای مجازی ارائه می‌دهند. بنابر این در این صورت، تعطیلی مدارس مفهومی نخواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha