آغاز عملیات ضدعفونی کرونا در قم با مشارکت سپاه و شهرداری

قم - ایرنا - همزمان با اقدامات مختلف جهت مقابله با شیوع کرونا در قم، معاون اجرایی مرکز بهداشت استان، با اعلام شروع عملیات گندزدایی معابر و سطوح شهر قم با مشارکت سپاه و شهرداری گفت: تا پایان سال هفته‌ای ۲ روز گندزدایی در استان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد عزیزی‌فر در این رابطه افزود: با انجام این کار، بخشی از بار میکروبی شهر کاسته می‌شود و بر اپیدمی کرونا میزانی کنترل خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس توافقی که میان مرکز بهداشت، سپاه و شهرداری انجام شده، گندزدایی کلیه معابر و سطوح شهر قم در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: گندزدایی اطراف بیمارستان‌ها، حرم مطهر و جمکران در اولویت قرار گرفته و کار از عصر امروز آغاز شده است و شهرداری نیز مراکز عمومی از جمله ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی را گندزدایی خواهد کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند.

«بیماری کرونا» ازنظر ابتلا و میزان و شدت تلفات، خطرناک‌تر از آنفولانزا نیست؛ بنابراین مردم جای برای ترس و وحشت مردم نیست و شهروندان تنها باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در کشور، اعلام کرد: آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۲۴۵ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۲۶ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور افزود: از روز گذشته تاکنون با توجه به افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا، ۱۰۶ ابتلای قطعی تشخیص داده شده و در این بازه زمانی هفت نفر فوت کرده‌اند. در نتیجه در مجموع ۲۴۵ نفر ابتلای قطعی و ۲۶ نفر فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور داریم.

وی ادامه داد: از این ۱۰۶ ابتلای قطعی جدید، ۳۸ نفر در تهران، ۲۳ نفر در گیلان، هفت نفر در قم، یک نفر در همدان، هشت نفر در اصفهان، هفت نفر در مازندران، پنج نفر در اردبیل، سه نفر در البرز، یک نفر در خراسان رضوی، سه نفر در سمنان، دو نفر در کرمانشاه، سه نفر در لرستان، یک نفر در کردستان، یک نفر در یزد، یک نفر در آذربایجان غربی و دو نفر در آذربایجان شرقی تشخیص داده شده است. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =