استقرار تیم‌های تست کرونا در مبادی ورودی یک واحد بزرگ تجاری اصفهان

اصفهان- ایرنا- مدیر روابط عمومی یک  مجموعه تجاری بزرگ در اصفهان از استقرار تیم‌های تست کرونا به منظور پایش سلامت مراجعه کنندگان به این مجموعه خبر داد.

محمدحسین عبداللهی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام به‌منظور پیشگیری از ورود افراد مبتلا به کرونا به این مجموعه در پنج ورودی اصلی آن انجام می‌شود و تیم‌های پایش از همه مراجعه‌کنندگان تست درجه تب می‌گیرند.

وی بیان کرد:  سایر ورودی های این مجموعه تجاری و فرهنگی مسدود شده و رفت و آمد فقط از این پنج ورودی انجام می شود.

مدیر روابط عمومی این مجموعه تجاری با بیان اینکه روند رفت و آمد و خرید شهروندان در این مجموعه به صورت عادی در جریان است، ادامه داد: فعالیت گیت‌های تست کرونا با توجه به نیروی انسانی و امکانات موجود، با همکاری واحد پرستاری مجموعه برپا شده است و تا رفع کامل خطر ویروس کرونا ادامه دارد.

به گفته عبداللهی، با توجه به شرایط موجود این مجموعه تا این لحظه برای حفظ سلامت مشتریان خود تمام اقدامات پیشگیرانه در مورد بیماری کرونا را انجام داده و این فعالیت‌ها تا برطرف شدن کامل این تهدید همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که طبق گفته وزارت بهداشت، ویروس کرونا از طریق تماس مستقیم با قطره‌های تنفسی فرد آلوده (ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطوح آلوده به ویروس منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: پله‌های برقی و هندریل­‌های آن، آسانسورها، سرویس­ های بهداشتی و فودکورتهای مجموعه(بخصوص میز و صندلی­‌های موجود در آن­ها) که همگی از مکان­‌های پرتردد مجموعه هستند و مشتریان تماس بیشتری با آن­ها دارند، مرتب در حال ضدعفونی شدن است.  

عبداللهی تاکید کرد: رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی در این مجموعه  تنها مختص این زمان بحرانی نیست و همیشه طبق یک برنامه مشخص انجام می شده اما هم‌اکنون تعداد دفعات آن افزایش یافته و با اهمیت و دقت بیشتری در حال انجام است.

مدیر روابط عمومی این مجموعه، از نصب دستگاه‌­های ضد عفونی‌کننده در قسمت‌های مختلف مجموعه مزبور خبر داد و گفت: مراجعه‌کنندگان به محض ورود می‌­توانند دست‌ های خود را ضدعفونی کنند.

عبداللهی همچنین به تعطیلی قسمت‌هایی مانند موزه، پردیس سینمایی و دانشگاه این مجموعه اشاره کرد و افزود: طبق اعلام رسمی مراجع مربوطه، این مراکز از همان روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور تعطیل شدند و از یک هفته­ گذشته تاکنون دیگر هیچگونه برنامه آموزشی، همایش و یا کنسرت در این مجموعه برگزار نشده است.

 وی تاکید کرد: مرکز کمک­ های اولیه مجموعه نیز در چارچوب وظایف خود آماده کمک­‌رسانی به مراجعه‌کنندگان است و اقدامات لازم را در این زمینه انجام می‌­دهد.  

وی همچنین شایعات مربوط به مشاهده موارد مشکوک به ویروس کرونا در این مجموعه را بشدت رد کرد و افزود: تاکنون چنین مواردی در مجموعه مشاهده نشده، اما در صورت نیاز، ارتباط لازم میان مرکز کمک های اولیه با مراکز درمانی و اورژانس شهر برقرار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha