۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83693700
۱ نفر
ملکه رنجبر درگذشت

تهران- ایرنا- ملکه رنجبر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون عصر امروز پنجشنبه دار فانی را وداع گفت.

ملکه رنجبر، بازیگر سینما و تلویزیون کشور امروز پنجشنبه هشتم اسفندماه در گذشت.

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: مرحومه رنجبر، پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، امروز در بیمارستان کسری دارفانی را وداع گفت و روحش آسمانی شد و این ضایعه تاسف‌بار را  به فریبرز ایروانیان، تنها فرزند ایشان و همچنین سایر  بازماندگان، پیشکسوتان و جامعه هنری ایران تسلیت می گویم.

عظیمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش این هنرمند در فعالیت های اجتماعی گفت: وی توانسته بود به عنوان یک هنرمند ارتباط موثری با مجموعه های فعال در حوزه های اجتماعی برقرار کند که حضور در بنیادهای خیریه و پرداخت هزینه آزادی زندانیان بخشی از این فعالیت ها بود.
عظیمی افزود: مراسم تشییع و خاکسپاری این هنرمند همزمان در قطعه هنرمندان برگزار می شود چون به خواسته فرزند این هنرمند برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مراسم تشییع در تهران برگزار نمی شود

ملکه رنجبر در سال‌های گذشته، به دلیل بیماری، بارها در بیمارستان بستری شده بود. 

وی از سن شش سالگی فعالیت هنری خود را با نقش کوزت در بینوایان شروع کرد. پدرش به خاطر اجرای تئاتری سیاسی به همدان تبعید شد و از مهمترین فیلم هایی که بازی کرده می‌توان به اعتراف به کارگردانی مجید فهیم خواه و دو فیلم ابوالحسن داوودی یعنی مرد بارانی و نان و عشق و موتور ۱۰۰۰ اشاره کرد و سابقه بازی در سریال داستان یک شهر اصغر فرهادی را هم دارد.

مراسم تشییع پیکر این بازیگر فردا ساعت ۹:۳۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار می شود، به درخواست پسر وی هیچ مراسم گرامیداشتی در تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نمی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =