نماز جمعه این هفته یزد برگزار نمی‌شود

یزد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد گفت: با توجه به تصمیم شورای ائمه جمعه کشور و صلاحدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، نمازجمعه شهر یزد فردا جمعه برگزار نمی‌شود.

حجت‌الاسلام رضا شریفی عصرپنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در سایر مراکز استان‌ها و  شهرستان‌ها و شهرهایی که حسب اعلام کتبی رییس دانشگاه علوم پزشکی و  استانداران به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شود، نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.

به گفته وی بنابر اعلام این شورا علاوه بر شهرهای یزد، تهران ، قم، ، رشت، مشهد تبریز، ارومیه، همدان،اصفهان، ساری، اردبیل، کرج، اهواز، سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، سنندج، کرمانشاه، یاسوج، گرگان،خرم آباد، و بندرعباس نیز اقامه نمی شود.

وی پیش از این خبر برگزار نشدن نماز جمعه در شهر یزد را تکذیب کرده بود.

نمازجمعه در ۲۸ شهر و روستای استان یزد اقامه می‌شود.

ویروس کرونا از طریق تماس با قطره های تنفسی ،مدفوع افراد آلوده، ذرات و ناقل‌های بی‌جان انتقال می‌یابد، دانشمندان هنوز در تلاش هستند تا چگونگی انتقال ویروس  را که این روزها بهداشت جهانی را با وضعیت اضطراری مواجه کرده است، تعیین کنند.

آب، مواد غذایی و ناقل‌های بی‌جان از جمله اشیایی چون لباس یا وسایل منزل، ممکن است منبع عفونت باشند، به ویژه اگر به ترشح تنفسی یا مدفوع فرد مبتلا آلوده شده باشند.

مقامات بهداشت چین متوجه این خطر شدند و از همین رو شهروندان خود را به نوشیدن آب جوشانده شده، پرهیز از خوردن غذای خام، شستن مکرر دست ها، ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی و جلوگیری از آلوده شدن آب و مواد غذایی توسط مبتلایان، توصیه می‌کنند.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =