مردم در مقابله با کرونا با بهداشت و درمان همکاری کنند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: همکاری مردم با سیاست‌ها و اقدامات مجموعه بهداشت و درمان در مقابله با کرونا یکی از موثرترین راه‌ها در کاهش و پیشگیری از این بیماری است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز پنجشنبه در دیدار با رییس و معاونان و برخی از کارکنان دانشکده علوم پزشکی مراغه اظهار داشت: همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان برای مقابله با کرونا ضروری است و در این میان نقش خود مردم غیر قابل انکار است.
وی گفت: ورود مردم در تمامی مشکلات و حوزه ها موجب حل و رفع آن شده است که امیدواریم مردم در این موضوع نیز به توصیه های بهداشتی ارائه شده از سوی بهداشت و درمان توجه کنند تا شاهد ریشه کنی این بیماری باشیم.
وی با تاکید بر جدیت دانشکده علوم پزشکی مراغه در پیگیری موارد بیماری کرونا ویروس گفت: دانشکده علوم پزشکی مراغه باید جو روانی حاکم بر جامعه را در خصوص بیماری کرونا ویروس کنترل و اطمینان خاطر مردم در این خصوص را در اولویت خود قرار دهد.
وی به برگزاری نماز جمعه این هفته در شهرستان اشاره کرد و گفت: برای نمازگزاران مراغه ای جهت حضور در نماز جمعه، به همراه داشتن مهر، سجاده و پلاستیک برای کفش ها در راستای جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی توصیه می شود.
به گزارش ایرنا، کرونا، ویروسی شایع است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کرونا ویروس جدید نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس سردرد  و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =