بیماران مشکوک به کرونا در مازندران با آمبولانس ویژه حمل می‌شوند

ساری - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران از فعالیت آمبولانس‌های خاص بیماران مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت که در حال حاضر ۳۲ دستگاه آمبولانس برای این منظور در نظر گرفته شده است.

یحیی صالح طبری عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : کادر درمانی این آمبولانس ها مجهز به لباس های ویژه برای مصون ماندن در تماس با بیماران کرونایی هستند و آمبولانس ها هم پس از هر مرحله جا به جایی بیماران مشکوک ضدعفونی می  شوند.

وی گفت : در تماس افراد به پیام رسان اورژانس در  صورتی که علائم اعلام شده با علائم پروتکل کرونا شامل تب ، سرفه خشک ، گرفتگی عضلات و تنگی نفس یکسان باشد به عنوان بیمار مشکوک به کرونا قلمداد شده و آمبولانس ویژه به محل اعزام می شود .

رییس اورژانس مازندران از مردم خواست تا با دیدن این آمبولانس و هنگام انتقال بیماران از محل فاصله بگیرند تا نیروهای اورژانس بتوانند به وظایف خود عمل کنند و هنگام جا به جایی افراد پشت سر آمبولانس حرکت نکنند.

صالح طبری اضافه کرد : ۹۰ دستگاه آمبولانس دیگر اورژانس مازندران در پایگاههای شهری ، جاده ای و کوهستانی دیگر خدمات درمانی در مواقع بروز حوادث را به مردم ارائه می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =