نتیجه آزمایش ۱۸ فرد مشکوک به کرونا در جنوب کرمان منفی اعلام شد

جیرفت - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه نتایج آزمایش افراد مشکوک به کرونا ویروس در حوزه تحت پوشش این دانشگاه منفی اعلام شده است گفت: هیچ مورد مثبتی از ابتلا به بیماری کرونا در جنوب کرمان مشاهده نشده است.

علی اصغر خیرخواه روز پنجشنبه با تأکید بر اینکه با رعایت بهداشت فردی می‌توان از ابتلای به بیماری کرونا جلوگیری کرد، اظهار داشت: تا صبح امروز پنجشنبه هشتم اسفندماه، در مجموع از ۱۸ مورد بیمار مشکوک به ویروس کرونا که از آن‌ها آزمایش گرفته شده و به تهران ارسال شده بود، خوشبختانه نتیجه آزمایش هر ۱۸ نفر منفی اعلام شد.
وی ادامه داد: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس در جنوب استان نداشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه مردم نباید به شایعات توجه کنند گفت: رعایت نکات و دستورات بهداشتی مهم‌ترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به مردم توصیه کرد که سعی کنند در مکان‌های تجمعی حضور نیابند و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند.
وی ادامه داد: شهروندان در مکان‌های شلوغ و حمل و نقل عمومی، از دست زدن به چشم و دهان خود خودداری کنند و پس از دست زدن به وسایل در اولین فرصت ممکن نسبت به شست و شوی بهداشتی دستان اقدام شود.
خیرخواه با بیان اینکه بهتر است از بیماران مبتلا به علائم تنفسی (نظیر سرفه و عطسه)، حداقل یک متر فاصله باشند گفت: برای آگاهی از راه‌های پیشگیری و آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ (کووید۱۹)، فقط به اطلاعیه‌ها و پیام‌های وزارت بهداشت توجه شود.

 بخشی از بیمارستان‌های امام خمینی (ره) جیرفت و ۱۲ فروردین کهنوج برای مراقبت و جداسازی از بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده تا موارد مشکوک در این بیمارستان ها مورد مراقبت قرار گیرند.

 دانشگاه علوم‌ پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط