پروازهای ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس متوقف شد

تهران – ایرنا - نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کرونا» باعث توقف پروازهای ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس شد؛ هند نیز از روز گذشته پروازهای ایرانی را در مسیر «بمبئی» پذیرش نمی‌کند.

 اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به ایران، در ابتدا باعث شد چهار کشور ترکیه، گرجستان، عراق و کویت از پذیرش مسافران ایرانی در فرودگاه‌های خود خودداری کنند و در اقدام بعدی از پذیرش هواپیماهای خالی ایران هم ممانعت کردند.

بعد از این چهار کشور امارات، بحرین ، قطر و عمان هم به لیست کشورها اضافه شدند و با اضافه شدن این کشورها اکنون تمام کشورهای حوزه خلیج فارس از پذیرش مسافران ایرانی خودداری می‌کنند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز اعلام‌کرد تلاش ها و پیگیری‌های بی وقفه‌ای از سوی وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های کشورمان در «ابوظبی» و «دبی» با مسئولین ذیربط سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت خارجه در محل و سفارت امارات در تهران برای کسب مجوز پرواز شرکتهای هواپیمایی ایرانی«هما» انجام شده است.

با این حال  به غیر از سر گیری پروازهای ایران به افغانستان بعد از توقف دو روزه، فعلا هیچ پروازی به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس انجام نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha