آمار بیماران کرونایی در مازندران به هفت نفر رسید

ساری - ایرنا - روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد که آمار نمونه‌برداری کسانی که ویروس کرونا در آنها مثبت شد در این این استان به هفت نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس این گزارش آمار کسانی که آزمایش ویروس کرونا در آنها در استان مازندران مثبت بوده نسبت به ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷۰ درصد بیشتر شد به طوری که از چهار نفر روز گذشته به هفت نفر رسیده است.
بر اساس این گزارش ، آمار مرگ ناشی از این ویروس در مازندران همچنان مربوط به یک  مسافر حدود ۶۰ ساله تهرانی در یکی از اقامتگاه‌های مسافری در شهر تنکابن است.
پیش از این دانشگاه علوم پزشکی بابل که نخستین  بار ویروس کرونا از این شهرستان در مازندران رونمایی شد نیز اعلام کرد که ۲۴ بیمار مشکوک به ویروس کرونا را بستری کرد و این افراد تا زمان مشخص شدن تست نمونه گیریشان در بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار خواهند داشت.
براساس گزارش این دانشگاه ، روزانه ۴۰ تا ۵۰ نفر از افراد به کلنیک های سرپایی تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه می کنند که پس از اطمنیان از عدم بروز نشانه های ویروس کرونا این مراکز درمانی را ترک می کنند.
استقرار یک آزمایشگاه کرونا در مازندران 
براساس آخرین گزارش از دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، از هفت آزمایشگاهی کرونا که در سطح استان های درگیر این ویروس مستقر شد، یک آزمایشگاه در یکی از مراکز درمانی این خطه شمال کشور مستقر شد.
با استقرار این آزمایشگاه؛ تمام نمونه گیری از بیماران مشکوک که پیش از این به تهران ارسال می شد، در داخل استان نتایج آن مشخص می شود.
تب سنجی در مبادی ورودی مازندران 
با تصویب کارگروه مقابله با کرونا در مازندران کیت های تب سنجی در سه مبادی ورودی حجم بالای مسافران ناشی از تعطیلات کرونایی پایتخت به این خطه شمال کشور در هراز، کندوان و سوادکوه مستقر شد.
این کیت ها کار تب سنجی از تمام مسافران ورودی به استان مازندران را انجام می دهند و بیمارانی که دارای تب بالای که یکی از نشانه های ظاهری احتمال ابتلا به ویروس کرونا باشند، به چهار مرکز درمانی مجهیز در غرب، شرق و مرکز استان اعزام خواهند شد.
بر اساس گزارش های رسمی ، روزانه حداقل ۱۰ تا ۱۵ هزار دستگاه خودرو از این مبادی ها تردد می کنند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون آزمایش ۲۴۵ نفر ابتلا به ویروس کرونا در کشور مثبت بود و ۲۶ نفر نیز کشته شدند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =